درمانگاه تخصصی تنفسی در دلیجان راه‎‌اندازی و تجهیز شد

خمین - ایرنا - فرماندار دلیجان گفت: درمانگاه تخصصی تنفسی با توجه به شیوع ویروس کرونا در این شهرستان راه اندازی شد.

«سیامک سلیمانی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: درمانگاه تخصصی تنفسی به منظور ارایه خدمات به بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بخشی از فضای فیزیکی بیمارستان امام صادق (ع) دلیجان راه‌اندازی و تجهیز شده است.
وی با بیان اینکه حدود ۸ هزار و ۵۰۰ افاغنه در این شهرستان سکونت دارند، ادامه داد: سلامت اتباع خارجی یکی از اولویت‌های ستاد پدافند زیستی دلیجان است و غربالگری سلامت آنها با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان اجرا می‌شود.
فرماندار دلیجان گفت: به منظور کنترل بیماری کرونا ورودی های این شهرستان تحت کنترل قرار دارد.
 سلیمانی با اشاره به توزیع ۲۵ هزار عدد ماسک و ۲۲ هزار بطری الکل در دلیجان اظهار داشت: با توجه به یک‌بارمصرف بودن ماسک‌ها و شرایط ویژه این شهرستان نیاز به اقلام بهداشتی به منظور مقابله با  بیماری کرونا در این شهرستان بیشتر است. 
وی افزود: مواد ضدعفونی کننده در اختیار نانوایی‌های دلیجان قرار گرفته و انتظار می رود در تهیه و توزیع نان به عنوان پرمصرف ترین ماده غذایی اصول بهداشتی  توسط نانوایی ها رعایت شود.
فرماندار دلیجان تاکید کرد: ساماندهی ظرفیت‌های مردمی و استفاده از این ظرفیت یکی از راهکارهای مهم مقابله با کووید ۱۹ و پیشگیری از ابتلا به این بیماری است و به همین علت پویش مردمی « در خانه بمانیم» درشهرستان راه اندازی شده است.
سلیمانی با اشاره به اینکه دلیجان در نوروز امسال پذیرای مسافران نیست، ادامه داد: از شهروندان درخواست می‌شود بیماری کرونا را جدی بگیرند و با ماندن در خانه مسوولان را برای مقابله با این بیماری یاری کنند.

وی گفت: پیش بینی می‌شود با اقدامات پیشگیرانه انجام شده در دلیجان در روزهای آینده تعداد مبتلایان به کرونا در این شهرستان ثابت شود .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha