۲۰ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۷
کد خبرنگار: 1008
کد خبر: 83708137
۰ نفر

برچسب‌ها

دانشجویان برای مقابله با کرونا کمک کنند

تبریز - ایرنا - معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با دعوت از دانشجویان برای مقابله با کرونا، گفت: برای این منظور سامانه ثبت‌نام «پویش دانشجویی مبارزه با کرونا» راه‌اندازی شده است.

مهدی نظری روز سه شنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: با توجه به درخواست تعداد زیادی از دانشجویان برای کمک داوطلبانه به مردم جهت مبارزه با کرونا، فراخوان «پویش دانشجویی مقابله با کرونا» با مشارکت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم منتشر شد.

وی اضافه کرد: سامانه  «پویش دانشجویی مبارزه با کرونا» امکان همکاری دانشجویان داوطلب در چهار محور «پیشگیری»، «مقابله»، «تاب آوری» و «مستندسازی» را فراهم می‌کند.

نظری با بیان اینکه این پویش ملی و دانشجویی با نام «زندگی دست یاریگر توست» با حضور دانشجویان داوطلب و با هدف کمک‌رسانی برای شکست بیماری کرونا شکل گرفته است، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی http://itmfd.behdasht.gov.ir/page/corona نسبت به ثبت نام و شرکت در این پویش ملی اقدام کنند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از کنشگران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها شامل مجموعه‌های دانشجویی، کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی، تشکل‌های اسلامی، نشریات دانشجویی، معاونان و مدیران فرهنگی دانشجویی، استادان مشاور فرهنگی و کارشناسان فرهنگی برای پیوستن به به پویش ملی دانشجویی مبارزه با کرونا دعوت کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به فوت ۱۲ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: شمار مبتلایان به این بیماری در سطح استان به ۱۴۶ نفر افزایش یافته است.

محمدحسین صومی دوشنبه شب در گفت وگوی خبری با بیان اینکه ۹۰ درصد مبتلایان به کرونا بر اثر تردد در اجتماعات مبتلا شده‌اند، گفت: ارتباطات خانوادگی تنها علت ۱۰ درصد از ابتلاها به کرونا است.

از ابتدای اسفند ماه سال جاری تاکنون ۲ هزار و ۸۲۰ نفر با علایم حاد تنفسی به بیمارستان‌های آذربایجان شرقی مراجعه کرده‌اند که از این تعداد یکهزار و ۱۲۸ نفر از این تعداد بستری و از ۷۵۰ نفر نمونه گرفته شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha