ثبت‌نام آزمون مدارس استعدادهای درخشان خراسان رضوی تمدید شد

مشهد- ایرنا- رییس اداره استعدادهای درخشان و دانش‌ پژوهان جوان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: فرصت ثبت‌نام در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان دوباره فراهم شد و سامانه ثبت‌نام از ۱۷ اسفند به مدت یک هفته فعال است.

محمد مهدی مومنی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاقه مندان به شرکت در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در پایه‌های هفتم و دهم که در فرصت قبلی نتوانسته‌اند در آزمون ثبت‌نام کنند می‌توانند با ورود به سامانه آزمون به آدرس www.azmoon.medu.ir ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه این سامانه تا ساعت ۲۴ چهارشنبه ۲۲ اسفندماه کنونی فعال است ادامه داد: تمدید مهلت ثبت‌نام با توجه به تعویق آزمون‌ ورودی مدارس استعدادهای درخشان سراسر کشور برای علاقه مندان فراهم شده است.

رییس اداره استعدادهای درخشان و دانش‌ پژوهان جوان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: بر این اساس زمان برگزاری آزمون‌های مدارس استعدادهای درخشان که قرار بود چهارم اردیبهشت سال آینده برگزار شود در صورت بازگشت مدارس به حالت عادی در سال آینده، دست کم یک ماه به تعویق خواهد افتاد.

مومنی افزود: تاکنون ۱۸ هزار دانش آموز خراسان رضوی برای رقابت و نشستن بر روی هزار و ۳۸۰ صندلی پایه هفتم و هزار و ۴۰۰ صندلی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان این استان در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: هم اکنون ۴۲ دبیرستان استعدادهای درخشان با حدود ۱۰ هزار دانش‌آموز در خراسان رضوی فعالیت دارند.

رییس اداره استعدادهای درخشان و دانش‌ پژوهان جوان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: این استان از نظر تعداد دانش‌آموزان و مدارس استعدادهای درخشان بعد از تهران رتبه دوم را در کشور دارد.

استان خراسان رضوی با بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز حدود ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور را در اختیار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha