۲۰ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۷:۱۲
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83708013
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مغولستان و پاناما نیز کرونایی شدند

تهران-ایرنا- مقام‌های بهداشتی کشورهای پاناما در آمریکای مرکزی و مغولستان در مرز با چین بامداد سه‌شنبه از شناسایی نخستین مورد ابتلا به کرونا در این دو کشور خبر دادند.

خبرگزاری رویترز بامداد سه‌شنبه گزارش داد که مقام‌های بهداشتی مغولستان اعلام کردند که فرد مبتلا که ملیت فرانسوی دارد و در آن کشور کار می‌کند، از طریق فرودگاه مسکو از فرانسه وارد مغولستان شده است.
ستاد بحران ملی مغولستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت این کشور ۴۲ نفر را که بیمار با آنها ملاقات کرده و ۱۲۰ فرد دیگر را که با این شخص ارتباط نزدیک داشتند ، شناسایی کرده است.

در همین حال شمار مبتلایان و جانباختگان به بیماری کرونا در آمریکا به ترتیب به ۷۲۲ و ۲۶ نفر رسیده است.

درحالی شمار جان باختگان و مبتلایان به کرونا در خارج از چین رو به افزایش است، کمیسیون ملی بهداشت چین آمار جان باختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور را ۱۷ نفر اعلام کرد که کمترین رقم از نظر تعداد فوتی ها از ابتدای شیوع کرونا به شمار می‌رود.

براساس گزارش این نهاد بهداشتی، از تعداد ۱۷ نفر فوتی در ۲۴ ساعت گذشته در چین، ۱۶ نفر آنها در شهر ووهان و یک نفر هم در استان هوبی که ووهان در آن واقع است ثبت شده است.

امروز برای سومین روز مستمر تعداد فوتی ها و مبتلایان به بیماری ویروس کرونا در خارج از استان هوبی به صفر رسیده است.

با این حال رقم کل مبتلایان به ویروس کرونا در چین تا کنون به ۸۰ هزار و ۷۵۴ نفر و شمار مبتلایان هم به سه هزار و ۱۳۶ تن رسیده است.

تاکنون ۵۹ هزار و ۹۰۵ نفر هم در چین درمان و از بیمارستان ها و مراکز درمانی مرخص شده اند.

از سوی دیگر، مقام‌های کشورهای تونس و مغرب اعلام کردند که به خاطر شیوع گسترده کرونا در کشور ایتالیا تمام پروازها به مبدأ و از مقصد این کشور را لغو کرده‌اند.

مقام‌های تونسی اعلام کردند که تمام سفرهای دریایی شرکت دریانوردی تونس به مقصد و از مبدأ ایتالیا برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا لغو شده است.

وزارت بهداشت تونس دوشنبه شب از شناسایی سه مورد جدید به ویروس کرونای جدید در این کشور آفریقایی خبر داد تا شمار مبتلایان به این بیماری ویروسی به پنج نفر افزایش یابد.

در همین ارتباط، "محمد ششم" شاه مغرب در صفحه رسمی‌اش در توئیتر رسما اعلام کرد که تمام پروازها به مبدأ و از مقصد ایتالیا را برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا قطع شده است.

تصمیم این دو کشور آفریقایی که مرز آبی با ایتالیا دارند، پس از آن اتخاذ می‌شود که جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا دوشنبه شب تصمیم گرفت که کل کشور ۶۰ میلیونی‌اش را قرنطینه کند.
این کار پس از آن صورت می‌گیرد که شمار مبتلایان به ایتالیا از ۹ هزار نفر گذشت و تعداد کسانی که در این کشور بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند به ۴۶۳ نفر رسید. سرعت رشد این ویروس در ایتالیا در حال افزایش است.  
بعد از سونامی ایتالیا، دیگر کشورهای اروپایی هم با سرعت در حال ثبت مواردی از مشاهده ویروس کرونا هستند. بعد از ایتالیا، فرانسه بیشترین میزان تلفات را به خود اختصاص داده‌است. در این کشور تاکنون ۳۰ نفر جان باخته‌اند و یکهزار و ۴۱۲ نفر هم به این ویروس مبتلا شده‌اند. 

در بریتانیا اما از ۳۲۱ مبتلا به ویروس کرونا، تاکنون ۵ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری مرگبار، جان باخته‌اند. این در حالی است که در هلند از همین تعداد افراد مبتلا، ۴ نفر فوت کرده‌اند.

همچنین با تأیید ۳۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کره جنوبی، مجموع مبتلایان در این کشور به هفت هزار و 513 نفر رسیده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha