فرماندار شیراز: مسافران مشکوک به کرونا ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند

شیراز-ایرنا-فرماندار شهرستان شیراز از مسافران خواست تا به این شهر سفر نکنند و تاکید کرد: آمد و شد در محورهای ورودی شیراز از امروز سه شنبه با استقرار گروه‌های ویژه به شدت کنترل می‌شود و افراد مشکوک به بیماری کرونا ۱۴ روز قرنطینه خواهند شد.

محمدرضا امیری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا و دغدغه‌های مردم و مسوولان شهرستان شیراز امسال ستاد خدمات سفر در این شهرستان ایجاد نخواهد شد و جایگزین آن ستاد مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در شیراز تشکیل شده که در راستای فعالیت ستاد استانی و ملی آن فعالیت خواهد کرد.

فرماندار شیراز ادامه داد: این ستاد از کمیته‌هایی تشکیل شده که در حوزه‌های مختلف مبارزه با بیماری کرونا فعالیت می کنند.

وی اضافه کرد: از هم اکنون به هیچ عنوان مراکز اقامتی در سطح شهرستان شیراز پذیرای مسافران نخواهند بود و همچنین نوروز امسال نیز جایگاه اسکان مسافر که هر سال در نوروز دایر می شد در شیراز ایجاد نخواهد شد.

امیری با بیان اینکه مراکز دولتی و موسسات عمومی نیز از ارایه خدمات اسکان و سایر خدمات به مسافرین معذور خواهند بود،گفت: تمامی مراکز گردشگری و اماکن و آثار تاریخی و باستانی شهرستان شیراز نیز تعطیل است.

به شیراز سفر نکنید

وی تاکید کرد: از مسافران درخواست دارم که هرگز به شیراز سفر نکنند.

فرماندار شیراز در بخش دیگری از سخنان خود،گفت: با توجه به دغدغه مردم،اهالی شیراز،مسوولان استان و در راستای دستور استاندار فارس از امروز در مبادی ورودی شیراز کنترل شدیدی  روی آمد و رفت خودروها  اعمال می شود و از ورود افراد مشکوک به بیماری کرونا با توجه به دستورات بهداشتی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی و وزارت،بهداشت درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شده جلوگیری خواهد شد.

وی تصریح کرد: این کنترل از امروز سه شنبه در کلیه مبادی ورودی و به ویژه محور شمالی شیراز از سمت استان اصفهان اعمال خواهد شد.

این مقام مسوول  توضیح داد: تیم‌هایی متشکل از نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ،هلال احمر،نیروی انتظامی و شهرداری شیراز در ورودی‌های این شهرستان مستقر و ترددها را کنترل می کنند و چنانچه افراد علایم بیماری داشته باشند به مدت ۱۴ روز در مراکزی که پیش بینی شده قرنطینه و تحت درمان قرار خواهند گرفت.

امیری بیان کرد: با توجه به شرایط موجود مسافرین حتی ممکن است با تهیه مواد خوراکی و سایر خدمات نیز دچار مشکل شوند و به همین جهت تاکید دارم که مردم علیرغم اینکه شیرازی ها همیشه به میهمان نوازی مشهور بودند اما اکنون بخاطر سلامتی خود و شهروندان شیرازی از سفر به این شهر جدا خودداری کنند.

وی عنوان کرد: قطعا مردم میهمان نواز شیراز بعد از شکست کرونا در روزهای  آینده،دوباره میزبان مسافران و گردشگران به بهترین نحو خواهند بود.

در ۲۴ ساعت گذشته، مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا  در فارس گزارش نشده است،  هم اکنون ۵۱ درصد از مبتلایان در بیمارستان بستری هستند و ۴۴ درصد از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند و ۵ درصد نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

با شناسایی ۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس  آمار کنونی مبتلایان فارس به ۱۰۴ نفر رسیده است.

طی ساعات گذشته نامه‌های منتسب به رییس سابق شورای اسلامی شهر شیراز، جمعی از پزشکان و اصحاب رسانه خطاب به مسوولان استان فارس در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در این نامه‌ها، خواستار قرنطینه شدن شهر شیراز شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها