۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی ترخیص شدند

بیرجند - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی را ۳۷ نفر اعلام کرد و گفت: تاکنون ۱۵ بیمار بهبود یافتند و از بیمارستان ترخیص شدند.

محمد دهقانی فیروزآبادی شامگاه دوشنبه درباره آخرین وضعیت کرونا در خراسان جنوبی تا ساعت ۲۰ نوزدهم اسفند افزود: از ۱۹۳ نمونه که تاکنون پاسخ آنها داده شده، جواب آزمایش ۱۵۶ مورد منفی و ۳۷ مورد مثبت بوده است. 

وی گفت: با آماری که امروز سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد، اشکالی که دیروز درخصوص آمار خراسان جنوبی وجود داشت، برطرف شد و همانطور که گفتم تا شب گذشته ۳۵ مورد مثبت داشتیم و با اضافه شدن ۲ مورد مثبت دیگر امروز تعداد کل مبتلایان به کرونا در استان به ۳۷ نفر رسید. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند درباره تعداد مبتلایان به تفکیک شهرستان اظهار داشت: ۲ مورد جدید به شهرستان قاینات اضافه شدند و از مجموع موارد مثبت کرونا در استان تاکنون شهرستان بیرجند ۱۹ نفر، شهرستان قاینات ۹ نفر، شهرستان زیرکوه ۴ نفر، شهرستان فردوس ۳ نفر، شهرستان طبس یک نفر و شهرستان سرایان یک نفر را داشتیم.

وی گفت: ۱۵ بیمار تاکنون ترخیص شده‌اند و در منزل دوره نقاهت خود را طی می‌کنند، ۱۸ نفر هم بستری هستند و دوره درمان را می‌گذرانند که امیدواریم به سلامت از بیمارستان ترخیص شوند.

دهقانی فیروزآبادی افزود: تعداد فوتی‌های کرونا نیز به ۴ نفر رسید که سه نفر مربوط به شهرستان بیرجند و یک مورد مربوط به شهرستان طبس است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (دوشنبه) آمار مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی را ۳۷ نفر اعلام کرد.

کیانوش جهانپور گفت: تاکنون ۷ هزار و ۱۶۱ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۳۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند همچنین تعداد بهبود یافتگان به ۲ هزار و ۳۹۴ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ظهر دیروز (یکشنبه) تعداد کل بیماران کووید ۱۹ در خراسان جنوبی را ۴۴ نفر اعلام کرد که رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند شامگاه یکشنبه توضیح داد: آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی ۳۵ نفر بوده و ۹ مورد هم مثبت تکراری (یک اسم دو بار) اعلام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها