آبمیوه همدلی صنوف مشهد برای بیماران کرونایی

مشهد- ایرنا- رییس اتحادیه صنف فروشندگان آبمیوه و بستنی مشهد گفت: تعدادی از واحدهای صنفی زیرپوشش این اتحادیه به صورت خودجوش با همکاری یکی از موسسات خیریه، آبمیوه رایگان بین بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های شریعتی و امام رضا (ع) این شهر توزیع کردند.

سعید شریف زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چهار واحد صنفی آبمیوه فروشی مستقر در خیابان‌های هاشمیه و وکیل آباد مشهد مدت سه تا چهار روز هر یک روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ لیوان آبمیوه بین بیماران کرونایی بیمارستان شریعتی و چهار واحد آبمیوه فروشی در خیابان‌های توحید، خواجه ربیع و مدرس نیز هر یک روزانه ۵۰ لیوان آبمیوه بین بیماران کرونایی بیمارستان امام رضا (ع) این شهر توزیع کردند.

وی ادامه داد: این واحدها آمادگی توزیع آبمیوه تا ۱۰ روز را داشتند اما پزشکان با تشکر از این واحدها اینگونه تشخیص دادند که به دلیل حساسیت زیاد بیماران بخش عفونی بهتر است میوه به جای آبمیوه به بیماران داده شود.

وی گفت: توزیع رایگان آبمیوه بین بیماران کرونایی توسط واحدهای صنفی در شرایطی انجام شد که به دلیل شیوع ویروس کرونا فروش این واحدها به شدت کاهش یافته و مشکلات بسیار برای این واحدها بوجود آورده است.

شریف زاده افزود: ۶۰۰ واحد صنفی آبمیوه و بستنی فروشی، کافی شاپ و قهوه سرا از این اتحادیه پروانه کسب دارند و ۲۰۰ تا ۳۰۰ صنف جدید نیز در حال دریافت پروانه کسب هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha