فضای مجازی میزبان گرامیداشت روز شهید در سمنان می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان گفت: برنامه‌های گرامیداشت روز شهید در استان به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در فضای مجازی دنبال می‌شود.

حجت الاسلام حسن فریدون روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تمام برنامه‌های جمعی به مناسبت روز شهید لغو شده و برنامه‌ها از طریق تبلیغات محیطی و فضای مجازی دنبال می‌شود.
وی ادامه داد: برنامه‌های مختلف با محتوای شهید و شهادت برای انتشار در فضای مجازی آماده‌سازی شده و در روز گرامیداشت شهید منتشر خواهد شد.
وی بیان کرد: تمام برنامه‌های عمومی گرامیداشت روز شهید مانند دیدار با خانواده شهدا وهمایش‌ها در استان سمنان که موجب اجتماع و ازدحام جمعیت می‌شود به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا لغو شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان تصریح کرد: رسانه‌ها با تولید محتوا برای گرامیداشت روز شهید در استان همکاری کنند.
استان سمنان بیش از سه هزار شهید، هفت هزار و ۶۰۰ جانباز و ۲۴۳ آزاده دارد.
۲۲ اسفند در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز شهید نامگذاری شده است.
شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

طبق آخرین آمار اعلامی در روز دوشنبه (دیروز) ، ۲۲۰ نفر در استان سمنان به کرونا مبتلا شده اند.

طبق آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت که دوشنبه هفته جاری منتشر شد، استان سمنان در نسبت مبتلایان به کل جمعیت، پس از استان قم در رتبه دوم قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها