روند ترخیص موز از گمرک به کندی انجام می شود

تهران – ایرنا – رییس اتحادیه مرکزی میوه و تره بار گفت: کارشناسان در بررسی وضعیت ترخیص موز از گمرکات، احتمال می دهند که کندی این امر سبب کاهش توزیع در بازار داخلی شده است.

« اسدالله کارگر» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا خاطرنشان ساخت: موز در گمرکات کشور موجود است و با عرضه آن در واحد های خرده فروشی پیامد کاهش قیمت آن را به دنبال خواهد داشت، اکنون قیمت این محصول حباب دارد. 

اخبار دریافتی حاکی است که امروز قیمت هر کیلوگرم موز در میدان مرکزی بین ۱۸ تا ۲۰ هزارتومان عرضه شده است.

وی اضافه کرد: افزایش قیمت موز هیچ ربطی به واحدهای خرده فروشی ندارد، بلکه قیمت این محصول در میدان مرکزی افزایش یافته است.

کاهش بیش از ۶۰ درصدی نرخ زنجبیل در بازار 

رییس اتحادیه مرکزی میوه و تره بار از روند کاهش برخی محصولات مبارزه با کرونا شامل زنجبیل، لیموترش، لیموشیرین و سیرخشک خبرداد و گفت: اکنون قیمت هر کیلوگرم زنجبیل در سطح بازار بین ۵۰ تا ۶۵ هزارتومان شده که روند کاهشی را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: براساس آخرین نرخ نامه عمده فروشی محصولات کشاورزی در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران لیموترش سنگی بین ۱۱ تا ۱۶ هزارتومان، سیرخشک ۲۱  تا ۲۸ هزارتومان و لیموشیرین بین ۶ تا ۱۱ هزارتومان است.

کارگر گفت: قیمت هر کارتن آناناس بین ۳۰۰ تا ۳۸۰ هزارتومان تعیین نرخ شده است.

وی افزود: طبق نرخ نامه یادشده، قیمت هر کیلوگرم انار بین پنج تا ۹ هزارتومان، انار دماوند ۹ تا ۱۴ هزارتومان، انگور شاهرودی بین پنج تا هفت هزار و ۵۰۰ تومان، به بین هفت تا ۱۰ هزارتومان، پرتقال تامسون شمال سه تا پنج هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال تو سرخ بین سه تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال رسمی جنوب بین چهارتا ۶ هزار تومان، پرتقال رسمی شمال دو هزار و۵۰۰ تا چهار هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال ناول جنوب بین هشت تا ۱۰ هزار تومان تعیین نرخ شدند.

علاوه براین سیب درختی لبنانی زرد بین چهار تا هشت هزارو ۵۰۰ تومان، سیب درختی لبنانی قرمز چهار هزار و ۵۰۰ تا هفت هزار و ۵۰۰ تومان، کیوی بین چهار هزارو ۵۰۰ تا ۱۰ هزارتومان، نارنج بین یک هزارو ۵۰۰ تا سه هزارتومان، نارنگی بندری بین هفت هزارو ۵۰۰ تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان، نارنگی پیچ چهار تا هفت هزارتومان، نارنگی تانجلو بین سه تا پنج هزارتومان، نارنگی تخم پاکستانی بین پنج تا هشت هزار و ۵۰۰ تومان، گریپ فروت توسرخ دو تا چهار هزارتومان، گریپ فروت سفید دو تا سه هزارو ۵۰۰ تومان است.

کاهش قیمت پیاز طی روزهای آتی 

رییس اتحادیه مرکزی میوه و تره  بار افزود: نرخ هر کیلوگرم پیاز شیری و قرمز بین ۶ تا ۱۰ هزارتومان، پیاز زرد بین پنج تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب زمینی کهنه بین دو هزارو ۳۰۰ تا سه هزار و ۸۰۰ تومان، سیب زمینی نو بین سه هزارو ۵۰۰ تا چهار هزار و ۵۰۰ تومان، خیار رویال بین یک هزارو ۵۰۰ تا سه هزار و ۵۰۰ تومان، خیار رسمی و گلخانه ای بین سه هزار تا پنج هزارتومان، گوجه فرنگی بوته رس بین یک هزارو ۵۰۰ تا سه هزارو ۵۰۰ تومان به فروش می رسد.

وی یادآور شد: قیمت پیاز روند کاهشی به خود گرفته و به دلیل بازشدن مرزها برای صادرات قیمت پیاز دستخوش تغییر قیمت شد که به روال عادی باز خواهد گشت.

به گفته کارگر، قیمت هر کیلوگرم چغندر بورش و رسمی یک هزارو ۵۰۰ تا سه هزارو ۵۰۰ تومان، شلغم دو هزار تا چهار هزارو ۵۰۰ تومان، هویج بین یک تا دو هزارتومان، لوبیا سبز بین پنج تا هفت هزار و ۵۰۰ تومان، بادمجان دلمه ای و گلخانه ای سه تا ۶ هزارتومان و بادمجان قلمی بین سه تا چهار هزار و ۵۰۰ تومان، کاهو پیچ یک هزار و ۵۰۰ تا چهار هزارتومان، کاهو رسمی بین دو تا سه هزارو ۵۰۰ تومان، هندوانه نو بین دو هزار و ۵۰۰ تا چهار هزارتومان ، سبزی خوردن بین سه تا چهار هزارو ۵۰۰ تومان و سبزی جور دو تا چهارهزارتومان به فروش می رسد.

به گفته رییس اتحادیه مرکزی میوه و تره بار، پیش از این قیمت هر کیلوگرم زنجبیل بین ۲۰ تا ۳۵ هزارتومان، موز بین ۱۲ تا  ۱۶ هزار تومان، لیموترش بین ۲۰ تا ۳۲ هزارتومان، سیرخشک بیش از ۲۰ هزارتومان و لیموشیرین نزدیک به ۹ هزارتومان بود.

به گزارش ایرنا، شیوع بیماری کووید - ۱۹ در ایران در دو هفته گذشته تقاضای خرید برخی محصولات از جمله لیموترش، سیرخشک، لیموشیرین، موز، زنجبیل، شلغم و چغندر را افزایش داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =