فرانسه خواستار اتخاذ سیاست نفتی منطقی از سوی عربستان شد

تهران- ایرنا- وزیر دارایی فرانسه با هشدار نسبت به اثرات ویروس کرونا در کاهش قیمت نفت تاکید کرد: ریاض با دیگر کشورهای تولیدکننده نفت بر سر قیمت منطقی نفت هماهنگ شوند تا از بروز اختلال در کشورهای ثالث جلوگیری شود.

به گزارش روزنامه «لوفیگارو»، «برونو لو مر» روز دوشنبه در گفت و گو با رادیو «فرانس انتر» از عربستان سعودی که امسال ریاست گروه ۲۰(جی ۲۰) را بر عهده دارد خواست با هماهنگی در قیمت نفت با دیگر کشورها از اثرات کاهش چشمگیر نفت در اقتصاد کشورهای ثالث جلوگیری به عمل آید.

لو فیگارو نوشت: قیمت نفت پس از تصمیم عربستان سعودی برای کاهش قیمت فروش و پیشبینی افزایش شدید تولید در میان جنگ قیمتها با روسیه و نیز کاهش معنادار قیمت جهانی در ارتباط با اپیدمی کرونا، افت ۳۰درصدی داشت.

لو مر هشدار داد: افت قیمت نفت در طولانی مدت در بازارها ایجاد نگرانی می کند و اثرات خود را در تامین اعتبار مشاغل و اقتصاد ما دارد.

او گفته که باید امروز با همتای عربستانی خود گفت و گو کند. لو مر به شرکت های نفتی یادآوری کرد که این کاهش قیمت به مصرف کنندگان در جایگاه‌های سوخت انتقال دهد.

قیمت نفت خام پس از عدم توافق اوپک با روسیه و کاهش قیمت‌ها توسط عربستان، بزرگترین سقوط قیمت یک روزه را در نزدیک به ۳۰ سال گذشته تجربه کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، قیمت نفت بامداد دوشنبه با سقوط شدید بالای ۲۰ درصدی، بیشترین کاهش یک روزه را در نزدیک به ۳۰ سال اخیر تجربه کرد.

نفت برنت با ۲۲ درصد معادل ۹.۹۵ دلار کاهش به ۳۵.۳۲ دلار و شاخص نفتی «وست تگزاس اینترمیدیت» با ۸.۹۹ دلار افت، معادل ۲۱.۸ درصد به ۳۲.۲۹ دلار رسید.

پس از سقوط ۳۰ درصدی قیمت نفت برنت و شاخص وست تگزاس اینترمیدیت در سال ۱۹۹۱میلادی، این دومین سقوط بزرگ یک روزه در تاریخ آن‌ها است.

قیمت نفت برنت و وست تگزاس اینترمیدیت در ابتدای معاملات امروز کاهش شدیدتری را شاهد بود که به ترتیب به ۳۱.۰۲ و ۳۰ دلار رسیدند که از اوایل سال ۲۰۱۶ تاکنون سابقه نداشت.

سقوط آزاد قیمت نفت پس از کاهش شدید در هفته گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، به دلیل اقدام عربستان در کاهش قیمت نفت تولیدی خود و عدم توافق اوپک با روسیه روی داد.

شرکت نفتی آرامکو سعودی روز یکشنبه گذشته اعلام کرد که بهای نفت سبک فروش آسیا خود را برای ماه آوریل سه دلار و ۱۰ سنت در هر بشکه و برای ماه مارس نیز ۶ دلار در هر بشکه در مقایسه با متوسط قیمت نفت خام عمان و دبی کاهش داده است.

بر اساس بیانیه شرکت نفتی آرامکو، بهای نفت سبک فروش آمریکای این شرکت نیز برای ماه آوریل سه دلار و ۷۵ سنت در هر بشکه و برای ماه مارس نیز هفت دلار در هر بشکه در مقایسه با متوسط قیمت نفت آمریکا کاهش یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =