کرونا؛ اقامتگاه‌های همدان زیر ذره‌بین میراث فرهنگی

همدان-ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان با اشاره به ممنوعیت اسکان مسافر در خانه‌مسافرهای استان گفت: به منظور حفظ سلامت شهروندان و هموطنان، با هرگونه اسکان و پذیرش مسافر در مسافرخانه‌ها و منازل استیجار در همدان برخورد می‌شود.

علی مالمیر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کمیته ای متشکل از کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان و عوامل نیروی انتظامی تشکیل و با بررسی میدانی در مناطق مختلف شهر نسبت به شناسایی و برخورد قانونی با متخلفان  اقدام می‌شود.

وی اظهار داشت: در ۲ روز گذشته برای بیش از ۴۸ باب خانه تذکر و اخطاریه مبنی بر نپذیرفتن مسافر صادر شده و هشت واحد غیرمجاز نیز که اقدام به اسکان مسافر کرده بودند پلمب شدند.

مالمیر از همشهریان همدانی خواست در صورت مشاهده اسکان و پذیرش مسافر در هر نقطه از شهر مراتب را از طریق شماره ۳۸۲۷۴۹۴۶ به کمیته مربوط انعکاس دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان خاطرنشان کرد: به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا پذیرش مسافر توسط خانه مسافرها ممنوع است و در صورت وصول گزارش و یا مشاهده این موضوع توسط گشت های مشترک اداره اماکن، میراث فرهنگی و بهداشت، علاوه بر پلمب واحد، برای متصدی مربوطه پرونده قضایی تشکیل می شود.

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در همدان تا ظهر روز گذشته (یکشنبه) ۵۰ تن اعلام شد که شامل ۱۵ نفر در شهرستان همدان، ۹ تن در اسدآباد، ۶ تن نهاوند، ۵ تن در رزن، چهار تن در ملایر، چهار تن در فامنین، سه تن در کبودراهنگ، ۲ نفر در تویسرکان، یک نفر در شهرستان بهار و یک نفر هم وارده از خارج استان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha