استاندار: تمام ورودی‌های فارس و شهر شیراز برای پیشگیری از کرونا کنترل شود

شیراز- ایرنا- استاندار فارس در قالب مصوبات قبلی ستاد فرماندهی مقابله و پیشگیری بیماری کرونا خواستار تشدید کنترل‌های لازم در مبادی ورودی استان و شهر شیراز شد.

به گزارش دریافتی، عنایت‌الله رحیمی از فرمانده انتظامی، هلال احمر، سازمان‌ راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه‌ها خواست که با استفاده از کارشناسان خبره و آموزش دیده ضمن استقرار در مبادی ورودی، ترمینال‌ها، فرودگاه‌ها و تمام نقاط مواصلاتی استان و شهر شیراز، نسبت به کنترل ورود و خروج و غربالگری مسافران از مبادی سایر استان‌ها به شهرهای این استان و مرکز آن اقدام کنند.
وی، ضمن تاکید بر اجرای مصوبات ستاد کرونا از دستگاه‌های مجری خواست تمام  اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ابتلای شهروندان به بیماری کرونا در دستور کار جدی آنها باشد.
استاندار فارس همچنین از شهروندان استان و سایر هموطنان درخواست کرد که ضمن همکاری با مجریان ستاد مقابله با ویروس کرونا،در زمینه ریشه کنی این بیماری تسریع بخشند.

در ۲۴ ساعت گذشته، مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا  در فارس گزارش نشده است،  هم اکنون ۵۱ درصد از مبتلایان در بیمارستان بستری هستند و ۴۴ درصد از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند و ۵ درصد نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.
با شناسایی ۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس  آمار کنونی مبتلایان فارس به ۱۰۴ نفر رسیده است.
طی ساعات گذشته نامه‌های منتسب به رییس سابق شورای اسلامی شهر شیراز و نیز جمعی از پزشکان خطاب به مسوولان استان فارس در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در این نامه‌ها، خواستار قرنطینه شدن شهر شیراز شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha