دریادار فدوی: با قرارگاه کشوری مقابله با کرونا تعامل داریم

تهران- ایرنا- جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: با قرارگاه کشوری مقابله با ویروس کرونا به ریاست وزیر بهداشت، همواره همکاری و تعامل وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی سپاه،  دریادار پاسدار علی فدوی روز دوشنبه در مراسم کاشت نهال در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) اظهار داشت: موضوع درختکاری چند سالی است که در کل سپاه در سراسر کشور دنبال می‌شود و مرکزیت این کار نیز به دانشگاه امام حسین(ع) سپرده شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه قرار بر این است که همواره درخت‌های مثمر غرس شود، افزود: با توجه به بارش‌های سال گذشته و امسال، برخی از متخصصین پیشبینی میکنند که این روند بارشها دهها سال ادامه داشته باشد.

فدوی ادامه داد: اگر بتوانیم تخصصیتر و علمیتر در موضوع درختکاری عمل کنیم، خصوصا در حوزه آبیاری، می‌توانیم میزان درختکاری را در سالهای آینده بیشتر از ۴۱ هزار هکتار فعلی داشته باشیم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و با بیان اینکه این موضوع در کنار سختی و تلخی‌ها مانند از دست دادن برخی از هموطنان، حُسن‌هایی هم دارد، تصریح کرد: آمادگی‌هایی از نظر بهداشتی به وجود آمده، مهربانی‌ها در اثر این قضیه خیلی زیاد شده است، چشم بستن از خواسته‌های شخصی زیاد شده است، دعواها کم شده است حتی دعواهای سیاسی هم خیلی کم شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه همچنین در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران درباره اقدامات سپاه و بسیج برای مقابله با بیماری کرونا، اظهار داشت: برای مبارزه با بیماری‌هایی مانند کرونا قرارگاهی دائمی در سپاه به نام "شفا" راهاندازی شده است و درباره همه امورات، امکانات و توانمندی‌های انسانی سپاه و بسیج برای کمک به این موضوع در این قرارگاه تصمیمگیری میشود.

فدوی افزود: علاوه بر این با قرارگاه کشوری مقابله با کرونا که به ریاست سعید نمکی وزیر بهداشت است نیز همکاری و تعامل وجود دارد.

وی تصریح کرد: همچنین از امروز تعداد زیادی تخت نقاحتگاه توسط سپاه در اختیار مجموعه‌های تخصصی با مسئولیت دکتر زالی قرار خواهد گرفت تا بیمارانی که دوره بیمارستان را طی کردند و باید در مجموعه‌ای قرار گیرند تا بهبود کامل پیدا کنند و ناقل نباشند، در این مجموعه باشند.

جانشین فرمانده کل سپاه درخصوص اقدامات سپاه در استان گیلان نیز تاکید کرد: پس از اعلام وزارت بهداشت نیروی دریایی سپاه نیز یک بیمارستان سیار را در آنجا مستقر کرده و علاوه بر آن سپاه قدس استان گیلان هم از ابتدا در صحنه حاضر بوده است.

فدوی همچنین از برگزاری جلسهای به ریاست فرمانده کل سپاه و با حضور نمایندگان دستگاههای مختلف در روز گذشته و اتخاذ تصمیمات مهمی پیرامون تقویت و بهبود اجرای عملیات امداد و پیشگیری و چگونگی کمک به رفع مشکلات هموطنان خبر داد.

کاشت نهال در ۴۱ هزار هکتار از اراضی سپاه

سردار الله‌نور نوراللهی رییس ستاد مرکزی جنگل‌کاری سپاه نیز در این مراسم اظهار داشت: در راستای توسعه، حفظ و نگهداری جنگل تلاش‌های خوبی توسط سپاه صورت گرفته است که از آن‌جمله می‌توان به توسعه ۵۰۰ هکتار جنگل‌کاری در تهران و ۴۱ هزار هکتار نیز در اراضی تحت اختیار سپاه اشاره کرد؛ البته این ۵۰۰ هکتار به ۶۰۰ هکتار افزایش یافته است.

وی افزود: مراسم امروز به منظور کاشت نهال در سه هکتار پایانیِ ۶۰۰ هکتارِ مذکور در تهران برگزار شده است که شامل نهال‌های مثمر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار سیاست