۱۹ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۶
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 83707270
۴ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۹ هزار اصل نهال در سروآباد توزیع شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد از توزیع بیش از ۹ هزار اصل نهال در این شهرستان به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی خبر داد.

مسلم مرادی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به مناسبت هفته منابع طبیعی از (۱۵ تا ۲۱ اسفند) ۹ هزار و ۵۰۰ اصل نهال درختان مثمر و غیر مثمر در بین اهالی روستاهای تابعه شهرستان توزیع شده است.

وی افزود: این نهال ها شامل آقاقیا، ارغوان، بیدمشک، زیتون تلخ، بادام تلخ، عرعر و زبان گنجشک است که به منظور توسعه فضای سبز در بین شهروندان و روستانشینان با همکاری بخشداری ها و شوراهای اسلامی و دهیاران توزیع شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد یادآور شد: در طول هفته منابع طبیعی برنامه های شاخص درختکاری با رویکرد ترویجی و آموزشی با شعار «نهالکاری همگانی برای ایرانی سرسبز»  با حضور اقشار مختلف مردم و انجمن های زیست محیطی اجرا خواهد شد.

مرادی به طرح کاشت ارغوان در منطقه هورامان نیز اشاره کرد و گفت: این طرح در راستای گرامیداشت هفته منابع طبیعی ۹ اسفند امسال در منطقه هورامان آغاز شد که در اجرای این طرح پنج هزار اصل نهال در روستاهای این منطقه با همکاری انجمن های زیست محیطی گه لا و تریفه هورامان غرس می شود.

کشف و ضبط بیش از یک تن مقطوعات جنگلی دپو شده در مریوان

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان نیز از کشف و ضبط بیش از یک تن مقطوعات جنگلی در بخش سرشیو این شهرستان خبر داد و گفت: نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی در حین گشت زنی در حوزه روستاهای بخش سرشیو مقطوعات جنگلی دپو شده را کشف کردند.

شاهرخ محمودی افزود: در بازرسی نیروهای حفاظت از منابع طبیعی مشاهده شد که سودجویان اقدام به قطع درختان جنگلی این منطقه کرده و آنها را در محلی به نام دره ویله دپو کرده و آماده انتقال به خارج از شهرستان کرده بودند.

وی یادآور شد: بعد از مستندسازی و مختصات برداری محل، مقطوعات به اداره منابع طبیعی حمل شده و تحقیقات برای شناسایی متخلف یا متخلفان آغاز شده که به محض شناسایی پرونده این تخلف با نرم جدید مجازات به دادگستری ارسال می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha