تداوم اعتراض زنان در مکزیک و آرژانتین با اعتصاب سراسری

تهران-ایرنا- میلیون‌ها زن مکزیکی و آرژانتینی امروز(دوشنبه) در ادامه اعتراض ها به خشونت علیه زنان در این کشور دست به اعتصاب می‌زنند.

رسانه های غربی از مکزیکوسیتی گزارش دادند، زنان در این دو کشور آمریکای لاتین در حالی امروز دست به اعتصاب می زنند که روز گذشته همزمان با روز جهانی زن، میلیون ها نفر از زنان در اعتراض به خشونت علیه زنان در چند کشور آمریکای لاتین راهپیمایی کردند.

گزارش شده است که زنان در مکزیک و آرژانتین در راستای تداوم اعتراض‌هایشان، روز دوشنبه از حضور در ادارات دولتی، دفاتر خصوصی و مدارس امتناع خواهند کرد تا اعتراض شان را به مقامات اعلام کنند.

سازمان دهندگان این رویداد اعلام کردند که این اعتصاب یک روزه زنان با عنوان "یک روز بدون ما" با این هدف انجام می شود تا به دیگران گوشزد شود که اگر فعالیت زنان در جامعه کمرنگ شود، زندگی شرایط مساعدی نخواهد داشت.

اعتراض ها در مکزیک و آرژانتین به خشونت علیه زنان در حالی ادامه دارد که خشونت علیه زنان در مکزیک طی پنج سال گذشته ۱۳۷ درصد افزایش داشته است و این در حالی است که در دیگر کشورهای آمریکای لاتین از جمله کلمبیا و برزیل نیز خشونت و جرائم علیه زنان به طور چشمگیری افزایش داشته است.

روز گذشته(یکشنبه) زنان در خیابان های کشورهای آمریکای لاتین در روز جهانی زن تظاهرات کرده و خواستار رعایت حقوق زنان و توقف خشونت علیه آنها شدند.

پیش از این خشونت‌ها در مکزیک از جمله قتل و آدمکشی در سال ۲۰۱۹ میلادی رکورد زده بود. «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» رئیس جمهوری مکزیک در حالی دسامبر(آذر-دی ۲۰۱۸) سمت ریاست جمهوری را برعهده گرفت که وعده داده بود به طور جدی با سطح خشونت‌های فزاینده این کشور مقابله کند اما از آن زمان تاکنون، خشونت‌ها در این کشور منطقه آمریکای لاتین همچنان رو به افزایش است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha