ستاد آمایش آموزش عالی در وزارت علوم تشکیل شد

تهران-ایرنا- رییس مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تصویب سند آمایش آموزش عالی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: ستادی برای آمایش آموزش عالی پیش بینی و به منظور استفاده بهینه از منابع برای تربیت دانشجویان با مدل‌های استانی، راهکارهای اجرایی برای ساماندهی دانشگاه‌ها اعلام شد.

به گزارش روز دوشنبه مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۲۴۵ هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی کی‌نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
در این جلسه صدرالدین صدری نوش آبادی، معاون نیروی انسانی سازمان امور اداری و استخدامی کشور با تأکید بر اهمیت موضوع خروجی‌های دانشگاه‌ها و نسبت استاد به دانشجو، افزود: صدور ردیف‌ استخدامی براساس این موضوع و نسبت استاد به دانشجو است.
در ادامه این جلسه، اعضا مقرر کردند هیئت‌های مرکزی جذب وزارتین علوم و بهداشت، برای تصمیم‌گیری در مورد اعطای ردیف استخدامی به دانشگاه‌ها، گزارش آمار بازنشسته‌ها و نسبت استاد به دانشجو را به تفکیک دانشگاه به سازمان امور اداری استخدامی ارائه دهند.
در ادامه، محمدعلی کی‌نژاد توضیحاتی در مورد اجرای سند آمایش آموزش عالی در استان‌های اصفهان، کرمان و آذربایجان شرقی به صورت آزمایشی ارائه داد.
وی با تأکید بر اولویت قراردادن رشته‌های جدید و میان رشته‌ای، افزود: با توجه به ضرورت وحدت رویه در بررسی صلاحیت علمی و عمومی، گزارشی از انطباق دانشگاه با آمایش آموزش عالی برای ارائه در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه شود.
حجت‌الاسلام عیسی‌زاده، معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، ضمن ارائه گزارشی در مورد برگزاری طرح توانمندسازی در دانشگاه‌ها، گفت: از سال ۱۳۹۰ تا به‌حال بالغ بر۴۰۰ مرکز دانشگاهی دوره‌هایی در این خصوص برگزار کردند.
وی با اشاره به اینکه ارزیابی مدرسان به عهده اداره ارزیابی و توسعه است، ادامه داد: ۱۱۷ هزار نفر در چهار هزار و ۴۴۱ دوره برگزار شده شرکت کردند.
در پایان جلسه، تعدادی از اعضای هیأت‌های اجرایی جذب و کارگروه‌های صلاحیت عمومی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دریانوردی و علوم دریایی چابهار، مجتمع آموزش عالی اسفراین، کوثر، زابل، یزد، تبریز، شهید مدنی آذربایجان، صنعتی سهند، جامع علمی کاربردی و محقق اردبیلی تأیید صلاحیت شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha