نظارت‌های بهداشتی بر نانوایی‌های سمنان تشدید می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سمنان گفت: نانوایی‌ها به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا موظف به اجرای توصیه‌های بهداشتی هستند و در این بخش نظارت‌ها تشدید می‌شود.

رضا محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: نانوایی‌ها باید تاجای ممکن از دستگاه کارتخوان برای دریافت وجه از مردم استفاده کنند و در صورت نداشتن کارت‌خوان، باید یک نیروی اضافی صرفا برای دریافت پول داشته باشند، چرا که ممکن است برخی مشتریان برای خرید نان وجه نقد پرداخت کنند.
وی ادامه داد: نانوایی‌ها تا جای ممکن از دریافت وجه نقد برای پیشگیری از شیوع بیماری ویروس کرونا پرهیز کنند.
وی بیان کرد: نانوایی‌ها موظف شدند میز بیرون از نانوایی برای سرد کردن نان را به منظور پیشگیری از شیوع بیماری ویروسی کرونا جمع‌آوری کنند.
محمدی یادآور شد: نظارت‌ها به منظور رعایت نکات بهداشتی از سوی نانوایی‌ها برای شکست ویروس کرونا افزایش یافته و با متخلفان با جدیت برخورد می‌شود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سمنان گفت: در زمان حاضر هیچ‌یک از نانوایی‌های استان به دلیل تخلف پلمب نشده و نکات بهداشتی به نانوایی‌ها گوشزد شده است.
۵۸۶ واحد نانوایی یارانه‌ای و ۲۲۱ نانوایی نیمه یارانه‌ای در استان سمنان فعالیت دارند که این تعداد نانوایی در سامانه شرکت خدمات بازرگانی دولتی ایران ثبت است و بر اساس میزان ابلاغی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به همه آنها سهیمه پرداخت می‌شود.
شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

  • بفرمایید نان کرونا

    بفرمایید نان کرونا

    سمنان- ایرنا- نانوایی‌ها جزو مراکز مهم در پیشگیری از بیماری ویروسی کرونا به شمار می‌رود که…

سرخط اخبار استان‌ها