ارائه راهکارهای پیشگیری از کرونا در کانون‌های مساجد

تهران - ایرنا - رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: یکی از مهمترین اقدامات ما برای مقابله با ویروس کرونا ارائه آموزش مجازی از درگاه پرتال بچه‌های مسجد و آشنایی اعضای کانون‌ها با این مساله است.

به گزارش ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی روز دوشنبه با اشاره به وضعیت کنونی به وجودآمده در کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا، درباره اقدامات کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در راستای مقابله با این ویروس گفت: تبیین راه‍کارهای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا، از طریق اطلاع‌رسانی در قالب مباحث فرهنگی و اجتماعی از جمله برنامه‌هایی محسوب می‌شود که در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سامان یافته است.

وی افزود: ارائه بسته آموزشی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در بخش آموزشِ الکترونیک سامانه بچه‌های مسجد، ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و همچنین تجهیز کانون‌ها و کتابخانه‌های مساجد به امکانات و لوازم بهداشتی مقابله با کرونا با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و خیرین مساجد انجام شده است.

به گفته ارزانی، تولید و نشر محتوا از طریق فضای مجازی و پیام‌رسان‌ها در قالب عکس، عکس‌نوشته، اینفوگرافی، موشن، فایل صوتی و تصویری، از دیگر اقداماتی است که تاکنون در سطح کانون‌های مساجد جهت مقابله با ویروس کرونا صورت گرفته است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه فعالیت‌های خودجوش و خلاقانه بچه‌های مسجد در مورد پیشگیری و مقابله با کرونا و پیامدهای آن به ثبت می‌رسد، افزود: پوشش خبری این اقدامات از طریق رسانه‌های مختلف، به منظور آشنایی هرچه بیشتر و اطلاع‌رسانی به اعضای کانون‌ها صورت می‌گیرد.

ارزانی با بیان اینکه استمرار فعالیت‌های فرهنگی هنری کانون‌ها از طریق پرتال بچه‌های مسجد به صورت مجازی نیز منعکس می‌شود، گفت: از دیگر برنامه‌های کانون‌ها، می‌توان به برگزاری طرح یاری‌گران زندگی با رویکرد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد.

نگاهی به برنامه های جاری کانون های مساجد

رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با بیان برنامه‌ها و فعالیت‌های جاری در سطح کانون‌های مساجد از برگزاری مسابقه گام دوم انقلاب اسلامی مبتنی بر متن بیانیه در ۱۰ شیوه ویژه اعضای کانون‌ها و کاربران سامانه بچه‌های مسجد و همچنین برگزاری مسابقه فرهنگی بانوی صبور با موضوع آشنایی با شخصیت حضرت زینب (س) ویژه اعضای خواهر عضو کانون های مساجد کشور خبر داد.

به گفته ارزانی مسابقه سراسری با کتاب در خانه، طرح مردمی سلام بر امام ویژه قرائت زیارت امین الله، راه‌اندازی کانال خانه‌های نورانی و طرح باشگاه خبرنگاران مسجدی با رویکرد هر مسجد یک خبرنگار از طریق سامانه خبرگزاری شبستان از دیگر برنامه های کانون هاست.

وی افزود: استمرار و توسعه ارتباط مسجد و خانواده، پیگیری و تمهیدات لازم ستادهای استانی در راستای راه‌اندازی کانال ارتباطی و تبلیغی میان امام جماعت و نمازگزاران مسجد از سوی مدیر مسئول کانون فرهنگی به منظور تولید محتوای مجازی نظیر ارایه سخنرانی، جلسات تفسیر کوتاه و اخلاق کاربردی نیز در برنامه های کانون ها قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار فرهنگ