ورزش در خانه راهکاری برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا است

اهواز - ایرنا - رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام خوزستان گفت: همانطور که اماکن ورزشی و باشگاه‌ها در تعطیلی به سر میبرند و این روند تا آخر سال نیز ادامه دارد، باید ورزش در منزل را به عنوان راهکاری برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در نظر گرفت.

اردوان قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انجام ورزش‌های هوازی که باعث افزایش ضربان قلب و تنفس می شود، برای بهبود قوای جسمانی به همه شهروندان توصیه می‌شود و اجرای آن در خانه‌ها به راحتی میسر است.

وی ضمن تاکید بر ماندن در خانه با هدف جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا بیان کرد: انجام حرکات ورزشی به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در منزل تاثیر چشمگیری بر افزایش قدرت دفاعی بدن و مقابله با بیماری دارد لذا اگر عموم مردم بتوانند به امر ورزش کردن در کنار خانواده بپردازند کمتر به این بیماری مبتلا خواهند شد. 

رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام خوزستان افزود: استفاده از یک تخته شنا و دیگر تجهیزات ورزشی مانند وزنه و طناب بسیار مفید و اثربخش بوده، همچنین انجام حرکات ورزشی مختلف راهکاری مناسب در این زمینه است. بی شک سلامتی ورزشکاران برای ما بسیار مهم و حیاتی بوده لذا توقع داریم که خود آنها نیز نکات بهداشتی را به خوبی رعایت کنند.

وی به پویش مردمی «در خانه می‌مانیم و ورزش می‌کنیم» اشاره کرد و افزود: در قالب این پویش، ماندن در خانه از یک سو و انجام حرکات ورزشی از سوی دیگر توصیه شده که سلامت جسم و بالا بردن قدرت دفاعی بدن در مواجهه با بیماری ها را به همراه دارد.

قاسمی بیان کرد: با توجه به شیوع این بیماری، سرکشی از باشگاه ها به طور منظم در حال انجام است و انتظار داریم که باشگاه ها طبق دستورالعمل وزارت ورزش کار خود را تعطیل کنند و از این طریق مانع از شیوع این بیماری مهلک شوند.

بیش از ۲۲۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در استان خوزستان فعالیت می‌کنند همچنین افزون بر یک هزار باشگاه در این منطقه وجود دارد. 

تا ظهر روز یکشنبه تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در خوزستان ۶۹ نفر ثبت شده است که ۱۶ نفر از آنها فوت شده اند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به بیش از  یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

تعداد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور تا ظهر شنبه ۱۷ اسفندماه به پنج هزار و ۸۲۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۴۵ نفر رسیده و همچنین هزار و ۶۶۹ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =