مرحله دوم ثبت نام مسکن ملی در ۶ شهر لرستان آغاز شد

خرم آباد – ایرنا – مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: مرحله دوم ثبت نام مسکن ملی از امروز دوشنبه در ۶ شهر استان آغاز شده و تا ساعت ۲۴ فردا سه شنبه ۲۰ اسفند ادامه دارد.

رضاخالقی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تفاوت اساسی این مرحله با سری نخست ثبت نام این است که محدودیت سهمیه ای وجود ندارد و همه متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه  TEM.MRUD.IR  نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

وی اظهار داشت: این مرحله ثبت نام برای مسکن ملی شهرهای خرم آباد، بروجرد، دورود، ازنا، الیگودرز و نورآباد انجام می شود و افرادی که  شاخص های تعیین شده را داشته باشند بر اساس اولویت پذیرش می شوند.

خالقی تاکید کرد: این ثبت نام به صورت متمرکز توسط وزارت راه و شهرسازی انجام می شود و استان ها هیچگونه دخل و تصرفی در روند آن ندارند.

وی گفت:‌ همچنین متقاضیانی که نسبت به عدم احزار شرایط در مرحله اول ثبت نام اعتراض کردند، چنانچه حائز شرایط تشخیص داده شوند نیازی به ثبت نام مجدد نداشته و در فرایند قبلی ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن قرار می‌گیرند.

وی اضافه کرد: افرادی که در مرحله اول، ثبت نام و به عنوان متقاضی اولیه پیامک احراز شرایط را دریافت کرده اند، چنانچه در بازه زمانی اعلام شده، انصراف خود را در سامانه ثبت کرده باشند، می توانند در این مرحله ثبت نام نمایند.

سهمیه لرستان از مرحله نخست نام نویسی مسکن ملی یکهزار و ۶۸۴ نفر بود.

مرحله دوم ثبت‌نام مسکن ملی از امروز (دوشنبه)  در ۱۷ استان ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان‌جنوبی، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، یزد، لرستان، هرمزگان، همدان، مازندران، گیلان و گلستان آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴ سه‌شنبه (۲۰ اسفند) ادامه خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، در این مرحله از نام‌نویسی بر اساس دستورالعملی که وزارت راه و شهرسازی طراحی کرده، مکانیزم ثبت‌نام تغییر یافته و مانند مرحله اول که ثبت‌نام بر اساس ظرفیت بود، نیست.

به این معنا که همه افراد فرصت دارند ظرف دو روز در استان مورد نظر خود ثبت‌نام کنند، سپس از بین افرادی که شروط ۵‌ گانه از جمله عدم استفاده از تسهیلات دولتی در بخش مسکن، عدم استفاده از امتیاز زمین یا مسکن دولتی بعد از انقلاب و نداشتن مالکیت مذکور از سال ۸۴ به بعد را دارا هستند، قرعه‌کشی به عمل می‌آید.

بر اساس  اعلام وزارت راه و شهرسازی تغییر رویکرد و افزایش متقاضیان، وزارت راه و شهرسازی را بر آن داشت تا شرط جدید را در این مرحله (قرعه‌کشی) را اضافه کند و در فراخوان وزارت راه و شهرسازی عنوان شده است که بر اساس شمار افراد تحت تکفل سن سرپرست خانوار و مدت زمان ازدواج اولویت‌بندی و انتخاب صورت خواهد گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha