۱۹ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۷
کد خبرنگار: 1781
کد خبر: 83706883
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

 هجوم ۳برابری ملخ‌های صحرایی به کشور

بندرعباس-ایرنا- از ابتدای ورود ملخ‌های صحرایی در اسفندماه ۹۸تاکنون، سطح مبارزه با این آفت ۱۷هزار هکتار در کشور رسیده و هجوم۳برابری را نسبت به سال‌های گذشته داشته است.

رییس سازمان حفظ نباتات کشور روز دوشنبه در جریان بازدید از مناطق آلوده به آفت ملخ صحرایی هرمزگان گفت: عملیات مبارزه با آفات بسیار خطرناک ملخ صحرایی در سال زراعی گذشته افزون‌بر ۷۵۰هکتار صورت گرفته است.

محمدرضا درگاهی با اشاره به اینکه همه امکانات کشور در استان‌ها برای مقابله با ملخ‌های صحرایی به کار گرفته شده افزود: با تصمیم‌های استانداران و روسای سازمان‌های جهادکشاورزی استان‌های جنوبی، مبارزه گسترده‌ای در برابر هجوم ملخ‌ها به کشور انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: همچنین با ملخ‌های صحرایی در سطح استان‌های هرمزگان، بوشهر، فارس، سیستان و پبلوچستان و خوزستان مبارزه شده است.

 نخستین دسته ملخ‌های صحرایی در هرمزگان چهارم بهمن ماه پارسال در بندرنخیلو از توابع بندرلنگه درغرب هرمزگان گزارش و علت مهاجرت آنها نیز نبود بارش و غذای کافی در سواحل دریای سرخ و عربستان اعلام شد که از طریق خلیج فارس و دریای عمان وارد خاک ایران شده بودند.

 اسفندماه سال گذشته نیز شاهد هجوم دومین دسته از این ملخ ها در شرق هرمزگان (بخش سندرک از توابع میناب) بودیم که با عبور از کشورعمان و همچنین آبهای دریای عمان به جنگل ها و مراتع سواحل مکران حمله کردند.

در اطلاعات منتشره سازمان حفظ نباتات ایران، با اشاره به حمله ملخ ها به ۱۰ استان کشور درسال کشاورزی گذشته( مهر۹۷تا شهریور۹۸) از هرمزگان به عنوان موفق ترین استان در زمینه مبارزه با این آفت خطرناک نام برده شده است.

وسعت زمین های کشاورزی هرمزگان ۱۶۲هزارهکتار با تولید سالانه دو میلیون و ۴۰۰هزارتن محصول (با محوریت محصولات سبزی و صیفی خارج از فصل) اعلام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =