حضوررهبران جنبش تحفظ پشتون های پاکستان در مراسم تحلیف اشرف غنی

کابل - ایرنا - سخنگوی استاندار ننگرهار افغانستان اعلام کرد: «محسن داور» و «علی وزیر» از رهبران جنبش تحفظ پشتون های پاکستان پس از آنکه از فرودگاه اسلام آباد اجازه پرواز به کابل نیافتند، از مرز زمینی وارد افغانستان و با بالگرد به کابل منتقل شدند تا در مراسم تحلیف اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان شرکت کنند.

«عطاالله خوگیانی» سخنگوی استاندار ننگرهار روز دوشنبه به رسانه های محلی افغانستان گفت : محسن داور و علی وزیر صبح امروز از مرز «تورخم» وارد «جلال آباد» مرکز استان ننگرهار شد و پس از دیدار با استاندار، با بالگرد ارتش به کابل انتقال داده شدند.

جنبش تحفظ پشتون های پاکستان برای حقوق خود به رهبری «منظور پشتین» تاکنون چند تظاهرات گسترده ای را علیه دولت پاکستان راه اندازی کرده اند. دولت پاکستان پیش از این منظور پشتین را بازداشت کرده بود اما وی در ششم اسفند ماه از زندان آزاد شد.

افغانستان و پاکستان همواره یکدیگر به مداخله در امور داخلی خود متهم می کند و این اتهامات روابط دو کشور را با فرازو فرودهای زیادی مواجه کرده است.

مقام های افغان تائید کردند که ۱۷ نفر از مقام ها و شخصیت های قومی پاکستان  برای شرکت در مراسم تحلیف اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان به کابل آمده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =