سیاست ترامپ برای مبارزه با کرونا؛ هدف انتقاد مقام‌های آمریکایی

تهران– ایرنا– مقام‌های ارشد آمریکایی از نمایندگان کنگره تا فرمانداران ایالت‌های مختلف که اکنون خطر شیوع ویروس کرونا را هرچه بیشتر احساس می‌کنند، انتقادها از عملکرد دونالد ترامپ را که همچنان بر بی‌اهمیت بودن همه‌گیری (اپیدمی) این ویروس تاکید می‌کند، شدت بخشیدند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان به همراه «چاک شومر» رهبر اقلیت دموکرات‌ها در مجلس سنا، اکنون با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از مردم این کشور خواسته‌اند تا به سخنان ترامپ و دولتمردانش که آن را موجب «آشوب» توصیف کردند، گوش فرا ندهند.

هشدار به مردم آمریکا
خبرگزاری رویترز روز دوشنبه از مبدا واشنگتن گزارش داد، نانسی پلوسی و چاک شومر خواستار اقدامات فوری دولت ترامپ مبنی بر محافظت از نیروی کار و همچنین بستن مدارس برای مقابله با شیوع ویروس کرونا شدند.
آنها با صدور بیانیه‌ای مشترک، در انتقاد از عملکرد دولت نوشتند: ترامپ همچنان مانع پاسخ دولت فدرال در مقابله با شیوع ویروس کرونا شده و بر اظهاراتش در برخورد با این ویروس که آن را «هرج و مرج ساختگی بی‌مورد» توصیف می‌کنند، ادامه می‌دهند.
براساس این بیانیه، دولت ترامپ باید بطور سریع و جدی با تاثیر جدی این ویروس بر خانواده‌های آمریکایی برخورد  کند.

ناسزاگویی ترامپ به فرماندار نیویورک
در حالی که ایالت نیویورک اکنون برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در حالت فوق‌العاده به سر می‌برد، دونالد ترامپ در واکنش به انتقادهای فرماندار این ایالت از دولتش، در توئیتی به ناسزاگویی علیه او پرداخت.
«اندرو کومو» فرماندار ایالت نیویورک در مصاحبه‌ای با شبکه ام‌.اس‌.ان‌.بی‌.سی (MSNBC) پس از اعلام حالت فوق‌العاده در این ایالت، با انتقاد از عملکرد دولت ترامپ در برخورد با شیوع این ویروس گفته بود، من در حال نزاع باپیام‌های متناقضی هستم که از سوی دولت فدرال دریافت می‌کنم؛ این پیام‌های ضدونقیض از سوی دونالد ترامپ و مایک پنس معاون او در ارتباط با ویروس کرونا، بر درماندگی هرچه بیشتر مردم می‌افزاید.

ترامپ دقایقی پیش به این انتقاد فرماندار ایالت آمریکا با لحنی ناسزاگونه در توئیتی پاسخ داد و نوشت:  هیچ پیام متناقضی وجود ندارد، فقط سیاسی کاری افرادی مانند تو و برادر «فردو» است که دراین زمینه وجود دارد.

نماینده ایالت کالیفرنیا: به ترامپ گوش ندهید/ شرم بر ترامپ
«تد لیو» نماینده حوزه انتخابیه سی و سوم  ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا در یک رشته توئیت، از دونالد ترامپ و دولتش در مواجه با شیوع ویروس کرونا در آمریکا انتقاد کرد و از مخاطبان خواست به گفته‌های ترامپ درمورد این ویروس گوش ندهند.

لیو در یکی از توئیت‌هایش خطاب به یکی از طرفداران ترامپ نوشت: اهمیتی نمی‌دهم هواداران ترامپ هستید یا نیستید، این بحران سلامتی درباره شخص دونالد ترامپ نیست، این مساله درباره تندرستی شما، خانواده و افراد مسن جامعه است، بنابراین از شما می‌خواهم درباره ویروس کرونا اصلا به دونالد ترامپ گوش ندهید، بلکه به جای آن به مرکز کنترل درمان (CDC) و یا دکتر خود گوش دهید.

این نماینده ایالت کالیفرنیا در توئیت انتقادی دیگری نوشت: اگر یک آمریکایی هستید، به ترامپ درباره کرونا گوش ندهید، به مرکز کنترل بیماری گوش دهید که به شما توصیه می‌کند تا جای ممکن در خانه بمانید؛ دونالد ترامپ عزیز «شرم بر تو باد».

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ ۱۷ اسفندماه در جریان پاسخ و پرسش با خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا نگران سرایت و شیوع ویروس کرونا در کاخ سفید نیست به اطمینان گفت: نه به هیچ وجه نگران نیستم.

اکنون در ۱۰ ایالت آمریکا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا حالت فوق‌العاده اعلام شده که فقط در یکی از شهرهای تگزاس و ایالت پنسیلوانیا به دلیل وخامت شرایط ، حالت «فاجعه بار» اعلام شده است.

« الکس آزار - Alex Azar » وزیر بهداشت آمریکا، ۱۱ اسفندماه درست یک روز پس از مرگ نخستین مبتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده، با حضور در کاخ سفید در حالی که ترامپ و مایک پنس را در کنار خود داشت، در مورد شیوع این ویروس گفت: گرچه در وضعیت کنونی خطر ابتلا به کرونا برای شهروندان آمریکایی پایین است، اما شرایط می‌تواند به سرعت تغییر کند و شاهد موارد بیشتری از ابتلا در این کشور خواهیم بود.

آمادگی برای ۹۶ میلیون مبتلا به کرونا
تارنمای خبری «دیلی میل  - dailymail » دیروز (یکشنبه ۱۸ اسفند) طبق اسناد درز کرده از مرکز پزشکی دانشگاه نبرسکا در آمریکا، گزارش داد بیمارستان‌های این کشور خود را برای مواجهه با ۹۶ میلیون نفر مبتلا به ویروس کرونا آماده می‌کند که نزدیک به نیم میلیون نفر آنها جان خود را از دست خواهند داد.

دیلی میل افزود: این اطلاعات بنابر اسنادی است که توسط دکتر « جیمز لاولر - James Lawler » استاد مرکز پزشکی دانشگاه «نبرسکا» آمریکا به بیرون درز یافته است.
بنابراین گزارش، انتظار می‌رود ۴۸۰ هزار نفر بر اثر ابتلا به این ویروس در آمریکا جان خود را از دست بدهند.

این رسانه همچنین براساس این اسناد اعلام کرد،‌ شیوع  ویروس کرونا ۱۰ برابر بیشتر از حد انتظار در آمریکا بوده و چهار میلیون و  ۸۰۰ هزار نفر بر اثر ابتلا به آن در بیمارستان‌های آمریکا بستری  و ۹۶ میلیون نفر دیگر نیز به این ویروس مبتلا خواهند شد.
طبق آمارهای رسمی تاکنون ۵۵۴ نفر در آمریکا به این ویروس آلوده شده‌اند که ۲۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.
***۱۳۰۲** 2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =