۱۹ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۵
کد خبرنگار: 2546
کد خبر: 83706698
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شمار مبتلایان به کرونا در لبنان به ۳۲ نفر رسید

تهران – ایرنا – منابع بیمارستانی لبنان اعلام کردند شمار مبتلایان به ویروس کرونا دراین کشور به ۳۲ نفر رسیده است.

خبرگزاری ملی لبنان روز دوشنبه به نقل از رسانه های این کشور گزارش داد بیمارستان دولتی رفیق حریری بیروت تنها مرکز پذیرش و درمان مبتلایان این بیماری در این کشور اعلام کرده است که از این تعداد ، وضعیت ۲۹ نفر پایدار و حال یک نفر وخیم است.

این بیمارستان  اجازه می دهد کسانی که در معرض این ویروس قرار گرفته اما توانایی خود مراقبتی در منزل به شکل قرنطینه را داشته و خطری برای اطرافیان ندارند، مرخص شوند.

مقام های لبنانی می گویند گرچه بیمارستان رفیق حریری همچنان از نظر تعداد ، ظرفیت پذیرش و درمان بیماران مبتلا به این ویروس را دارد اما با توجه به نیاز روز افزون قرار است دیگر بیمارستانها و مراکز درمانی لبنان نیز به تدریج آمادگی پذیریش اینگونه مراجعان را داشته باشند.

دولت لبنان همچنین اقدام به تهیه کیت های آزمایش و تجهیز مراکز درمانی به وسایل تشخیصی و درمانی کرونا کرده و در این زمینه از کمک های چین و سازمان بهداشت جهانی هم برای مهار و درمان این ویروس بهره می برد.

ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاهها تا یکشنبه هفته آینده

دولت لبنان در ادامه برنامه های مقابله ای با ویروس کرونا و مهار آن تعطیلی مدارس و دانشگاه ها را مجددا تمدید کرد، بطوری که مقام های وزارت بهداشت و درمان و آموزش و پرورش لبنان مدت تعطیلی مدارس و دانشگاههای این کشور را که از هفته قبل اغاز شده تا هفته آینده نیز تمدید کردند .

علاوه بر مدارس و دانشگاهها ، بر اساس اعلام اتحادیه های صنفی مراکز تفریحی جمعی و گردهمایی های سیاسی و حزبی هم لغو و دادگاههای این کشور هم تعطیل شده است.

بر اساس گزارش رسانه های لبنان، اینک این کشور از مرحله مهار این ویروس خارج و به مرحله شیوع رسیده است.

دولت لبنان برای جلوگیری از گسترش کرونا از ورود هواپیماهای کشورهایی که این ویروس در آن ها شایع شده جلوگیری و همزمان تدابیر آموزشی و درمانی را اجرا می کند.

حتی سفیر لبنان در ایتالیا از لبنانی های مقیم این کشور خواسته تا برای جلوگیری از شیوع این ویروس فعلا به کشورشان سفر نکنند

 مسوولان بهداشتی و درمانی لبنان می گویند که ممکن است تعداد مراکز درمانی برای این منظور بیشتر شود، اما این موضوع می تواند به شیوع این بیماری منجر شود.

با این حال به اعتقاد برخی محافل پزشکی وضعیت خاص این کشور از جمله ورود و خروج روزانه صدها تن از اتباع سوریه از مرزهای زمینی و همچنین ورود و خروج کارگران کشورهای آفریقایی و آسیایی به لبنان می تواند خطر گسترش این بیماری را بیشتر کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha