میزان تولیدات باغی چهارمحال وبختیاری به ۱۹۰ هزار تن رسید

شهرکرد- ایرنا-معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به توسعه طرحهای کشاورزی در این استان گفت: در ۴ دهه گذشته حدود ۳۰ هزار هکتار به وسعت باغات استان افزوده شد و سرجمع تولید محصولات باغی استان به ۱۹۰ هزار تن رسیده است.

حمیدرضا دانش روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا  افزود: مجموع سطح باغات استان ۴۲ هزار هکتار است که حدود ۱۵ هزار هکتار از این میزان زیر کشت بادام و ۷ تا ۸ هزار هکتار نیز گردو است. 

وی، به توسعه باغات به عنوان یک عملیات آبخیزداری اشاره کرد و گفت: کشت درختان با توجه به موقعیت استان و سازگاری با منطقه انجام می‌شود.

این مسوول جهادکشاورزی استان، در خصوص کشت نشدن درختان مثمر در فضای سبز شهری افزود: برای توسعه فضای سبز شهری از درختان غیرمثمر و یا مثمر جنگلی استفاده می‌شود.

دانش اظهار داشت: کشت درختان مثمر به‌دلیل اینکه نیاز به رسیدگی خاص دارد،  بیماری و آفات این درختان بیشتر از درختان غیر مثمر است، به همین دلیل در فضای سبز شهری درختان غیر مثمر سازگار با محیط کشت می‌شود.

وی به اجرای  طرح توسعه باغات دیم در اراضی شیب‌دار استان در مناطقی همچون لردگان، اردل و کوهرنگ که امکان توسعه در این مناطق وجود دارد، اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون یکهزار و ۸۵۰ هکتار بادام دیم و ۸۵۰ هکتار انگور دیم در اراضی شیب‌دار استان کشت شده است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری با تولید سالانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن محصولات زراعی، باغی، شیلات، دامی و عسل به عنوان یکی از قطب کشاورزی و دامپروری کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =