رژیم صهیونیستی گذرگاه طابا در مرز مصر را از بیم کرونا بست

تهران- ایرنا- پایگاه خبری یورو نیوز به نقل از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، از احتمال جلوگیری از ورود مسافران به فلسطین اشغالی و نیز بستن گذرگاه «طابا» در مرز مصر از بیم شیوع ویروس کرونا خبر داد.

یورو نیوز نوشت: نتانیاهو روز یکشنبه در نشست کابینه برای بررسی یک راهبرد مناسب برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در کرانه باختری به ویژه در بیت لحم حضور یافت.

بر اساس این گزارش رسانه های عبری اعلام کردند که  رژیم صهیونیستی گذرگاه زمینی طابا در مرز مصر را از  بیم شیوع ویروس کرونا بست. این رسانه ها افزودند که مقام های صهیونیست همچنین تصمیم به بستن ترمینال شماره «۱» فرودگاه بن گوریون گرفته اند.

وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی از وجود ۲۵ فرد مبتلا به ویروس کرونا گفت و افزود که سه تن بهبود یافته اند و حال یکی از آنان وخیم است.

رییس پلیس بیت لحم نیز روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای پلیس در تلاش برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در کرانه باختری، اقدامات تازه ای را آغاز کرده اند.

سرهنگ طارق الحاج در این باره از تدارک و اقدام های اولیه برای قرنطینه کردن استان بیت لحم خبر داد.

یورو نیوز همچنین اعلام کرد که  ۱۹ نفر در کرانه باختری به  ویروس کرونا مبتلا شده اند که ۱۴ نفرشان از کارکنان یک هتل هستند.

ویروس کرونا برای نخستین بار در دسامبر (آذر- دی ماه) گذشته در چین و در شهر «ووهان» شیوع پیدا کرد، اما پکن به طور رسمی در اواسط ژانویه (دی- بهمن) آن را اعلام کرد.

سازمان بهداشت جهانی پیشتربرای مقابله با انتشار ویروس کرونا در سطح جهان آماده باش عمومی اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =