خانواده بیماران کرونایی در مهاباد تحت مراقبت هستند

مهاباد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان و سخنگوی ستاد اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در مهاباد گفت: خانواده ۲ بیمار که در این شهرستان مبتلا به بیماری کرونا شده‌اند، تحت نظارت و مراقبت شبکه بهداشت و درمان قرار دارند.

امیر بهزاد روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: همزمان با مثبت اعلام‌شدن نمونه‌های ۲ مورد در این شهرستان، مراقبت ویژه از افراد و خانواده‌های آنان توسط شبکه بهداشت و درمان این شهرستان آغاز شد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون این ۲ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بخش ایزوله بیمارستان بستری هستند، ادامه داد: شبکه بهداشت و درمان امروز با مراجعه حضوری به خانواده این ۲ بیمار مراقبت ویژه جهت بررسی و کنترل موارد مشکوک در بین اعضای آنان را انجام داده و هم‌اکنون تحت مراقبت پرسنل شبکه بهداشت قرار دارند.

وی اضافه کرد: از آنجا که احتمال مشاهده مورد مثبت در بین اعضای خانواده این ۲ نفر بالاست، این مراقبت تا اطمینان از منفی‌بودن ابتلا در بین آنان ادامه خواهد داشت.

رییس شبکه بهداشت و درمان و سخنگوی ستاد اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در مهاباد اظهار داشت: بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان یک مرد ۲۷ ساله و یک مرد ۷۵ ساله هستند که در بیمارستان مهاباد تحت مراقبت قرار دارند و حال عمومی آنان هم مطلوب است.

«بهزاد»، بیان کرد: امروز سه بیمار مشکوک به علایم کرونا با منفی شدن جواب آزمایش و بهبود کامل از بیمارستان مرخص شده و هم‌اکنون تنها هشت نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا بستری هستند.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ۲ هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

طبق آخرین آمار، ۶‌ هزار و ۵۶۶ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۱۹۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha