کرونا مرگ کدام پزشکان و پرستاران گیلان را رقم زد؟

رشت – ایرنا – این روزها تقریبا هر روز خبری از درگذشت یکی از اعضای کادر درمانی در گیلان در اثر ابتلا به ویروس کرونا می شنویم و آخرین آن خبری بود که شب گذشته از درگذشت دکتر محمد محمدی پزشک پیشکسوت رشتی منتشر شد.

دیروز همچنین دکتر محمد علی ربیعی پزشک شفتی هم به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.

 پیش از این هم در میان متخصصان دکتر رضا کوچکی نیا پزشک آستانه اشرفیه جزو اولین افرادی بود که در کشور به دلیل ابتلا به این ویروس جان باخت.

 دکتر حمید لطفی پزشک متخصص ارتوپدی صومعه سرایی هم طی روزهای گذشته به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.

 همچنین دکتر سیامک دیوشلی متخصص اطفال انزلی مشکوک به ابتلا به کرونا هم در این روزها درگذشت.

اما در میان پرستاران هم؛ علی شیخ مرادی پرستار بیمارستان قائم (عج) رشت، در جریان مقابله با ویروس کرونا و نجات جان سایر هموطنان خود در اثر ابتلا به این ویروس جانش را از دست داد.

 پیش از این نرجس خانعلی زاده پرستار ۲۵ ساله بیمارستان لاهیجان و نیز غلامرضا وثوقی کیا پرستار تیم جراحی بیمارستانهای پورسینا و آریای رشت در این جهاد سلامتی، فوت کردند.

 در میان انتشار خبر فوت این پزشکان و پرستاران هیچ یک از مسئولان مربوطه در استان حاضر به توضیح و تایید نشدند.

 فقط استاندار گیلان چند روز پس از فوت دکتر کوچکی نیا پزشک آستانه اشرفیه و نرجس خانعلی زاده پرستار لاهیجانی پیام تسلیتی را منتشر کرد و پیرو آن برخی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان پیام تسلیت دادند.

طی روزهای اخیر هم استاندار و برخی از مسئولان علوم پزشکی گیلان درگذشت غلامرضا وثوقی کیا پرستار رشتی را تسلیت گفتند.

استان گیلان از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا از جمله کانون های آلوده بود و این روزها هم حال گیلان خوب نیست و مسئولان هم وضعیت استان را در بحث شیوع کرونا وخیم اعلام کرده اند.

در این میان در سطح شهرها همچنان کمبود و نبود ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی مثل الکل مساله ای جدی است چنانکه این مساله در بیمارستان ها به دلیل ضرورت وجود وسایل ایمنی نمودن کادر درمانی چالشی جدی تر و بزرگتر است.

استاندار گیلان هم دیروز در جلسه ای با نمایندگان گیلان خواستار پیگیر. توجه جدی تر و بیشتر وزارت بهداشت و کشور به این استان شد تا بتوان شرایط را بهت مدیریت کرد.

در این میان ظرفیت بیمارستانهای دولتی و نیز بخشی از بیمارستان های خصوصی هم در رشت به بستری مبتلایان کرونا اختصاص یافته و استاندار از بیمارستان های خصوصی هم خواسته حداقل ۷۵ درصد ظرفیت خود رابه این امر اختصاص دهند.

جاده های و مسیرهای ورودی به رشت هم از صبح جمعه مسدود شده و ساعات کاری اصناف هم که تا ساعت ۱۸:۳۰ عصر از روزها قبل تعیین شده بود و کمتر در استان کسی بدان پایبند بود هم با دستور استاندار به طور جدی اجرا خواهد شد و اگر واحد صنفی از آن تخلف کند پلمب می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha