قهرمانی مسابقات جهانی، بهترین اتفاق زندگی‌ام بود

تهران- ایرنا- قهرمان کشتی آلیش جهان گفت: با کسب مدال طلا در مسابقات جهانی قزاقستان بهترین اتفاق زندگی‌ام در سال ۹۸ رقم خورد و در سال جدید نیز به دنبال کسب قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا هستم.

«هانیه عاشوری» عضو تیم ملی کشتی آلیش در مسابقات جهانی قزاقستان در وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا شد.

وی همچنین مدال برنز مسابقات عشایری جهان در قرقیزستان را نیز در کارنامه دارد. او روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا از اتفاقات سال ۹۸ سخن گفت و اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مسابقاتی که در سال ۹۸ شرکت کردم، رقابت‌های جهانی کشتی آلیش قزاقستان بود و در این مسابقات مدال طلا را بدست آوردم.  

این دختر آلیش کار ادامه داد: سطح مسابقات جهانی قزاقستان خیلی بالا بود و خوشحالم که توانستم در این رقابت‌ها قهرمان و نایب قهرمان کشتی آلیش را شکست داده و به مدال طلا برسم. احساس خیلی خوب و سرشار از موفقیتی را داشتم.

وی در خصوص اینکه چگونه به کشتی آلیش علاقه‌‍مندشد، گفت: یکی از دوستانم این رشته را به من معرفی کرد و پس از مدتی بر سر تمرینات آلیش کاران می‌رفتم و کشتی گرفتن آنان را نگاه می کردم. پس از ۲ جلسه «سپیده گل‌منصوری» یکی از مربیان کشتی آلیش به من گفت تا در سطح استانی کشتی بگیرم. در مسابقات استانی مقام اول را کسب کردم و با علاقه ادامه دادم تا به قهرمانی جهان در مسابقات قزاقستان رسیدم.  

عاشوری عنوان کرد که پیش از آنکه آلیش‌کار شود به مدت ۹ سال فوتسالیست بوده و یکسال در رشته چوب‌کشی فعالیت می‌کرده است ولی بی‌توجهی و رسیدگی نکردن مسوولان باعث شده تا فوتسال را ادامه ندهد. 

وی ادامه داد: گرچه گاهی اوقات فوتسال بازی می‌کنم اما کشتی آلیش را حرفه‌ای‌تر ادامه می‌دهم.

این ورزشکار ملی‌پوش بهترین اتفاق سال ۹۸ را قهرمانی جهان در مسابقات جهانی کشتی آلیش زنان دانست و بدترین رویداد این سال را پارگی کتف خود عنوان کرد و افزود: در مسابقات جهانی کشتی آلیش با این آسیب‌دیدگی تا آخر ادامه دادم اما پایان آن برایم لذت‌بخش بود.  

دختر طلایی آلیش ایران همچنین خاطر نشان کرد: مسوولان قول‌های زیادی دادند اما متاسفانه به هیچ کدام عمل نکردند و از آنان می‌خواهم در سال جدید به خواسته‌های ورزشکاران رسیدگی کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در عید نوروز در مسابقه‌ای شرکت کرده‌اید، گفت: خیر تجربه در هیچ مسابقه‌ای را در عید نوروز نداشتم.

عاشوری شعار خود برای ادامه در کشتی آلیش در سال جدید را «هیچ‌وقت نباید ناامید شد» عنوان کرد و گفت: بدنبال کسب قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا کشتی آلیش زنان در سال جدید هستم و تمام تلاشم را برای ادامه این رشته در این سال و رسیدن به موفقیت‌های بیشتر می‌کنم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =