هشت پایگاه سلامت سپاه دامغان در پیشگیری از کرونا همکاری می‌کنند

سمنان- ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: هشت پایگاه این شهر با توزیع اقلام بهداشتی در پیشگیری از شیوع کرونا همکاری می‌کنند.

سرهنگ محمدحسین تقی پور روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: هشت پایگاه سلامت سیار به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توسط سپاه در معابر اصلی شهر دامغان ایجاد شد که این پایگاه‌ها تاکنون بیش از ۲ هزار ماسک توزیع کردند. 
وی ادامه داد: در این ایستگاه‌های سلامت، اقلام پزشکی همچون ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده به صورت رایگان در بین مردم عرضه و بروشورهای آگاهی‌بخش نیز در این خصوص، توزیع شده است. 
تقی پور خاطر نشان کرد: این پایگاه‌ها از ۱۴ اسفندماه آغاز به کار کرده است و فعالیت آنها بدون وقفه تا اطلاع ثانوی ادامه دارد. 
وی اضافه کرد: علاوه بر ایجاد این پایگاه‌ها، توزیع مواد شوینده و ضدعفونی کننده در سطح حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج جهت محلول پاشی محدوده استحفاظی، حسینیه ها، تکایا و پایگاه های بسیج نیز انجام شده است. 
تقی پور افزود: باتوجه به شیوع این ویروس در جامعه، سپاه نیز همگام با سایر دستگاه ها و مراکز فعال در مقابله با ویروس کرونا اقدام به مقابله با این موضوع کرده است. 
فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: توزیع بسته بهداشتی، بسته مواد غذایی و تنقلات در بین اقشار نیازمند جامعه نیز در برنامه سپاه دامغان قرار دارد.
شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون به بیش از ۸۰ کشور دنیا سرایت کرده است.
شهرستان دامغان دارای ۲۲ قشر، ۱۰۷ پایگاه بسیج و بیش از ۳۰ هزار بسیجی سازمان یافته است.