۱۸ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۷
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 83706049
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

 سهام آرامکو عربستان به پائین ترین سطح خود رسید

تهران- ایرنا- منابع خبری گزارش دادند: ارزش سهام شرکت نفتی آرامکو عربستان در پی شکست نشست روز جمعه اوپک، از زمان ارائه سهام این شرکت در ماه دسامبر ۲۰۱۹ (آذر ۹۸) به کمترین میزان خود رسیده است.

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری رویترز هر سهم شرکت آرامکو روز یکشنبه ۳۱.۱۰ ریال معادل ۸.۲۹ دلار مبادله شد که ارزش آن پایین تر از زمان ارائه اولیه سهام این شرکت در آذر ماه ۹۸به ارزش ۳۲ ریال است. در حالی که انتظار میرفت روز جمعه گذشته بعد از توافق کاهش تولید نفت قیمت‌ها افزایش پیدا کند، روسیه با این توافق همراه نشد و نفت ۹ درصد از ارزش خود را از دست داد.

توافق سه ساله بین اوپک و روسیه در حالی پایان یافت که همزمان با شیوع ویروس کرونا و تاثیرگذاری آن بر بازارهای جهانی، مسکو از کاهش بیشتر تولید نفت حمایت نکرد.

ارزش کل سهام آرامکو برای اولین بار در ماه دسامبر ۱.۷ تریلیون دلار ارزیابی شد و این شرکت نفتی عربستان را به با ارزش ترین شرکت در جهان تبدیل کرد. روز دوم ارائه سهام آرامکو ارزش هر سهم این شرکت به بالاترین ارزش خود معادل ۳۸.۷۰ ریال رسید اما از زمان اولیه ارائه سهام تا به حال ارزش هر سهم به بیشتر از این میزان نرسیده است.  

سهام آرامکو  عربستان از زمان شروع سال میلادی جدید و در بحبوحه گسترش ویروس کرونا تاکنون بیش از ۱۱ درصد کاهش یافته است.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha