روند افزایش دمای هوا در آذربایجان‌غربی آغاز شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با استقرار جوی آرام و پایدار در منطقه آذربایجان‌غربی، میانگین دما به طور متوسط بین پنج تا ۶ درجه سانتی‌گراد در استان افزایش می‌یابد.

اردلان محمدپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به علت پایدار بودن هوا از امروز روند افزایش دما در سطح منطقه آذربایجان‌غربی آغاز خواهد شد و تا سه روز آینده ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته شهرهای پیرانشهر، اشنویه و مهاباد به ترتیب با ۲۱ میلی‌متر، ۱۷ میلی‌متر و ۱.۵ میلی‌متر بارندگی بیشترین بارش را در استان به خود اختصاص دادند.

رییس اداره هواشناسی مهاباد اظهار داشت: طی شبانه‌روز گذشته چالدران با صفر درجه سانتی‌گراد، سردترین شهر و پلدشت هم با دمای ۱۶ درجه بالای صفر گرم‌ترین شهر استان بودند.

محمدپور اضافه کرد: در این مدت دمای هوای ارومیه نیز بین پنج و ۱۱ درجه سانتی‌گراد و هوای مهاباد نیز بین پنج و هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.

بارش‌های استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =