اعضای تیم ملی اعزامی المپیاد شیمی ایران مشخص شدند

تهران- ایرنا- سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برای پنجاه‌ودومین مسابقات بین‌المللی المپیاد شیمی در سال ۲۰۲۰، اعضای تیم اعزامی ایران را مشخص کرد.

پنجاه‌ودومین مسابقات بین‌المللی المپیاد شیمی ۶ تا ۱۵ جولای ۲۰۲۰، مطابق با ۱۶ تا ۲۵ تیرماه سال ۱۳۹۹ در کشور ترکیه برگزار می‌شود و اعضای تیم ملی المپیاد شیمی جمهوری اسلامی ایران به این مسابقات اعزام می‌شوند.

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در اطلاعیه‌ای که امروز یکشنبه منتشر کرد، محمد شهاب‌الدین دانشور، محمد آریان تقوائی عربی، رامین عاصم‌پور و امیر محبوبی را به عنوان اعضای تیم ملی المپیاد شیمی جمهوری اسلامی اعزامی به ترکیه معرفی کرد.

تیم ملی المپیاد شیمی جمهوری اسلامی ایران در پنجاه‌ویکمین دوره‌ این مسابقات که به میزبانی کشور فرانسه برگزار شد، یک مدال طلا، دو مدال نقره و یک مدال برنز کسب کرد.

امیررضا باقری دلویی، امیرعلی اهرابی، علی جهرمی و مصطفی مقیمی خیرآبادی اعضای تیم اعزامی ایران در دوره قبلی مسابقات بودند و جایگاه ششم جهانی را برای کشور به ارمغان آوردند.

به گزارش ایرنا، نخستین المپیاد جهانی شیمی (International Chemistry Olympiad ) در کشور چکسلواکی و شهر پراگ در سال ۱۹۶۸ میلادی برگزار شد. از این زمان، المپیاد جهانی شیمی برای دانش آموزان دبیرستانی در جولای هر سال (به غیر از سال ۱۹۷۱) در یکی از کشورهای جهان به عنوان میزبان و به صورت دو آزمون تئوری و آزمایشگاهی برگزار شده‌ است.

کشورهای ژاپن، چین و سوئیس به ترتیب میزبان بعدی المپیاد جهانی شیمی در سال‌های ۲۰۲۱، ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =