۱۸ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۲
کد خبرنگار: 2279
کد خبر: 83705889
۰ نفر

برچسب‌ها

توزیع نذری در امامزادگان شهرری ممنوع است

شهرری - ایرنا - رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری گفت: به منظور پیشگیری از سیوع ویروس کرونا ت توزیع نذری و تمام برنامه‌های مذهبی از قبیل دعا، توسل، مراسمات و اطعام در امامزادگان این شهرستان ممنوع است.

حجت الاسلام مرتضی صادقی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همه امامزادگان هر روز دو تا سه مرتبه ضد عفونی می شوند.
وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، حفظ سلامت شهروندان و مقابله با این ویروس مورد تاکید و توجه قرار دارد.
این مسئول خاطر نشان کرد: رعایت نکات بهداشتی از سوی شهروندان در هنگام ورود به امامزادگان از اولویت های اصلی به شمار می رود.
صادقی یادآور شد: اقداماتی در راستای ضدعفونی کردن فضای داخلی و بیرونی امام زادگان بر حسب ضرورت و در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام گرفته و این نوع اقدامات تداوم خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، اداره اوقاف شهرستان ری ۴۸۵ موقوفه با ۱۰ هزار و ۳۴۸ رقبات (املاک و مستغلات موقوفه ها) دارد که درآمدهای حاصل از آنها براساس نیت‌های افراد وقف کننده صرف امور عام المنفه می‌شود.
شهر ری دارای ۳۱ بقعه متبرکه و امامزاده شامل امامزاده ابوالحسن(ع)، شیخ صدوق، امامزاده عبدالله(ع) در شهرری، امامزاده اسماعیل و ابراهیم و بی بی رقیه در کهریزک، امامزاده سید طاهر و بی بی هاجر در حسن آباد فشافویه و امامزاده شعیب در قلعه نو است.
شهرستان ری با جمعیت در حدود یک میلیون نفر با پنج بخش مرکزی، فشافویه، قلعه نو، خاوران و کهریزک در جنوب استان تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها