کاپیتان سابق تیم فوتبال هفت‌نفره: مدیریت و کادر فنی شئونات بین‌المللی را بلد نیستند

تهران- ایرنا- کاپیتان سابق تیم فوتبال هفت نفره گفت: برخورد جهت‌دار و نرمش کادر فنی با برخی از بازیکنان تیم موجب شد تا اختلاف تا حد درگیری لفظی پیش برود و این تیشه زدن به ریشه این رشته است.

در حالی که ۳۰ فوتبالیست به اردوی تیم ملی فوتبال هفت نفره فراخوانده شده بودند تنها ۹ نفر در این اردو حضور یافتند و مدت زمان اردو نیز ۲ روز زودتر به پایان رسید.

«‌بابک صفری» کاپیتان و دروازه‌بان سابق این تیم در خصوص حضور نیافتن خود در این اردو، در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با نیامدن به اردو قصد اهانت به شخصیت کادر فنی یا مدیران تیم را نداشتیم اما واقعیت این است که آنان توان و تخصص مدیریت تیمی در این سطح را ندارند و ما ترجیح دادیم به جای قرار گرفتن در برنامه آزمون خطای آنان در خانه بمانیم و در اردو حاضر نشویم.

این دروازه‌بان با انتقاد از تغییرات پیاپی در کادر فنی این تیم عنوان کرد: فوتبال هفت نفره ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی عنوان قهرمانی را کسب کرد. با بازگشت به ایران کادر فنی تغییر کرد و اولین ضربه کادر فنی جدید بی‌برنامگی شدید بود که به از دست دادن مجوز حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ منچستر یا آخرین شانس کسب سهمیه پارالمپیک ریو منجر شد.  

‌صفری گفت: نزدیک پارالمپیک ریو بود و ما شانسی برای حضور در ریو نداشتیم اما به دلایلی، مدیریت تیم‌های ملی تغییر کرد و دوباره «امین‌الله مانی» که در کنار وی قهرمانی بازی‌های آسیایی اینچئون را تجربه کرده بودیم هدایت تیم را به عهده گرفت و با هوشیاری و توان مدیریتی بالای وی، آب رفته را به جوی بازگردانده شد.

‌وی رها کردن تیم به حال خودش را به جای برنامه تمرینی، موجب بروز مشکلاتی از جمله مسائل اخلاقی در بین بازیکنان عنوان کرد و گفت: از اولین بازی و باخت مقابل تیم آمریکا در مسابقات جهانی اسپانیا در سال ۲۰۱۹ اختلافات شدید مدیران تیم با مسوولان برگزاری مسابقات جام جهانی در اسپانیا بالا گرفت و این اختلاف چنان شدت گرفت که در بازی مقابل برزیل که با حضور مدیران رده بالای فدراسیون جهانی و باخت دوم ایران برگزار شد، کار از درگیری لفظی به زد و خورد رسید.

‌وی صمیمیت بیش از حد کادر فنی با برخی بازیکنان که منجر به مداخله آنان در برنامه مربیگری و ترکیب بازیکنان در بازی‌های می‌شد را از عوامل شکست‌های تیم عنوان کرد و گفت: مدیران تیم یکی از دوستان خود را پیش از اعزام تیم به اسپانیا به عنوان مربی در کادر فنی جایگزین مربی اصلی کردند، کسی که کمترین اطلاعاتی از مربیگری نداشت و موضوعاتی این چنینی نتیجه‌ای جز پنجمی تیم نداشت.

وی گفت: این نخستین اردوی آماده‌سازی تیم بود و ما هیچ مشکل شخصی با مدیریت یا کادر فنی نداریم اما از آنجا که مدیریت در مسایل فنی مداخله کرده و شئونات بین المللی را بلد نیست بنابراین ترجیح می دهیم در تیم ملی نباشیم.

‌صفری گفت: تیم ملی متعلق به همه ایرانیها است و از آنجا که نمی‌خواهیم آبروی کشور و خودمان بیش از این در عرصه‌های جهانی برود از بازی در این تیم کناره گیری می‌کنیم مگر آنکه تغییراتی به نفع تیم در مدیریت و کادر فنی ایجاد شود.  افرادی باید مدیریت فوتبال هفت نفره را به عهده داشته باشند که علاوه بر تجربه و اخلاق گرا بودن در زمینه کلاس بندی این رشته متخصص باشند و گرنه به جای موفقیت عزت و آبروی تیم نیز از دست خواهد رفت.

‌وی که ۹ سال تجربه پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارد، ادامه داد: دلیل غیبت من و تمامی غایبان در اردوی تیم فوتبال هفت نفره حضور مدیران فعلی و متعاقب آن کادر فنی است که هیچ سر رشته‌ای در کلاس بندی فوتبال هفت نفره ندارند و درست جایی از بازیکنان خوب استفاده کردند که این بازیکنان کلاس‌شان را از دست دادند به طوری که ما بیش از سه بازیکن بسیار خوب‌مان کلاس‌هایشان را از دست  داده و برای همیشه از فوتبال هفت نفره کنار گذاشته شدند.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha