۱۷ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۶
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 83705609
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۴ داعشی در عملیات ارتش فیلیپین کشته شدند

تهران- ایرنا- مقام‌های فیلیپین از کشته شدن دستکم ۱۴ شبه‌نظامی وابسته به داعش و زخمی شدن شمار دیگری از آنها در یک عملیات در جنوب این کشور خبر دادند.

به گزارش آسوشیتدپرس، ژنرال «سیریلیتو سوبجانا» فرمانده ارتش در جنوب فیلیپین روز شنبه گفت که این درگیری‌ها در شهرهای «آمپاتوان» و «داتو هوفر آمپاتوان» در استان «ماگویندانائو» رخ داد و ارتش با شبه‌نظامیان گروه «جنگجویان آزادی بانگسامورو» درگیر شد.
وی اعلام کرد که ۱۰ سرباز نیز در این درگیری زخمی شدند.
ارتش گفت حمله علیه شبه‌نظامیان پس از آن آغاز شد که اطلاعات تجسسی نشان می‌داد شبه‌نظامیان در صدد طراحی حملاتی بودند.
شبه‌نظامیان ادعا کردند؛ ۴۳ سرباز را کشته‌اند اما سوبجانا این ادعا را «نادرست» خواند.
پیمان صلحی که سال ۲۰۱۴ امضا شد به پنج دهه درگیری میان ارتش فیلیپین و جبهه آزادیبخش مورو خاتمه داد. این درگیری‌ها در دهه‌های گذشته در جنوب فیلیپین بیش از ۱۵۰ هزار قربانی برجای گذاشته است اما هنوز برخی گروه‌های کوچک به درگیری با ارتش فیلیپین ادامه می‌دهند.
طبق معاهده صلح، یک منطقه خودمختار مسلمانان در جنوب فیلیپین که کشوری مسیحی است، ایجاد شده اما «رودریگو دوترته» رییس جمهوری این کشور هشدار داده که گروه تروریستی داعش در صدد است تا یک دژ مستحکم در جنوب شرق آسیا ایجاد کند و از این رو جنوب این کشور را هدف حملات تروریستی خود قرار داده است.
صدها نفر از هواداران داعش در سال ۲۰۱۷ شهر مراوی در میندانائو را تحت محاصره قرار دادند و مقابله ارتش فیلیپین برای آزادی این شهر پنج ماه طول کشید و یک هزار نفر کشته برجای گذاشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =