نخستین فوتی ناشی از ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری اعلام شد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: آزمایش یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا که چهار روز گذشته جان خود را از دست داده بود، روز شنبه هفدهم اسفندماه مثبت اعلام شد.

مجید شیرانی شامگاه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این بیمار که یک پیرزن حدود ۹۰ ساله بود ۴ روز قبل در بیمارستان بستری می‌شود و از آنجا که مبتلا به یک بیماری زمینه‌ای بوده است بلافاصله فوت می‌کند.

وی ادامه داد: بر اساس تازه‌ترین نتایج آزمایشاتی که روز شنبه از وزارت بهداشت به استان اعلام شد، نمونه آزمایش این بیمار مثبت بوده است و نخستین بیمار فوتی ناشی از ویروس کرونا در استان به شمار می‌رود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی،خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری، تعداد بیماران مشکوک بستری شده در بیمارستان این استان را ۵۰ بیمار اعلام کرد و گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۲۱ نمونه آزمایش از بیماران مشکوک گرفته شده که از این تعداد تاکنون آزمایش ۷۰ بیمار اعلام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری افزود: از تعداد آزمایش‌های اعلام شده ابتلای ۱۶ بیمار به ویروس کرونا قطعی شده است.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که کووید ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد.

این ویروس اکنون به ۸۲ کشور سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =