تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به ۴۲ نفر افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: ۴۲ بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده که از این تعداد ۲ نفر فوت کرده‌است.

جواد آقازاده روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون نمونه آزمایشگاهی ۲۸۳ نفر مشکوک به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی دریافت شده که از این تعداد، نمونه ۴۲ نفر مثبت است.

وی اضافه کرد: همچنین نتیجه آزمایش ۱۶۶ نفر از افراد مشکوک در آذربایجان‌غربی منفی اعلام شده ‌ست.

وی بیان کرد: ۲ نفر از شهروندان آذربایجان غربی نیز که دارای سنین ۷۰ و ۸۳ سال بودند، بر اثر این بیماری جان خود را از  دست داده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۵ نمونه گیری آزمایشگاهی از شهروندان استان انجام شده که ۹ مورد مثبت بوده و ۳۶ مورد منفی اعلام شده‌است.

آقازاده گفت: رعایت بهداشت فردی برای شهروندان همچنان الزامی است و باید موارد مطرح شده توسط متخصصان به صورت کامل توسط خانواده‌ها رعایت شود.

به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

طبق آخرین آمار، پنج‌هزار و ۸۲۳ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده و از این تعداد، ۱۴۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha