دولت هند پلیس را مقصر تشدید خشونت ها علیه مسلمانان دانست

تهران - ایرنا - روزنامه "تایمز آو ایندیا" روز شنبه گزارش داد که اولین گزارش دولت این کشور از حوادث خشونت بار علیه مسلمانان در دهلی نو، حکایت از قصور پلیس در کنترل شرایط می کند.

براساس این گزارش، وزارت کشور هند با امروز انتشار گزارش اولیه در باره فاجعه کشتار مسلمانان این کشور در دهلی‌نو، اعلام کرد که پلیس پایتخت یکی از مقصران اصلی این حادثه است که نتوانسته به موقع و به اندازه کافی شرایط را کنترل کرده و مانع از وارد آمدن آسیب های جدی به اموال مسلمانان شود.

این گزارش همچنین اعلام کرد که از آنجایی که رئیس پلیس دهلی‌نو به تازگی عوض شده بود، بی تجربگی و عدم آشنایی او به شراط موجب شد به راحتی نتواند بر امور مسلط شده و بتواند فرماندهی مطلوبی را برای کنترل اوضاع نابسمان امنیتی در پایتخت اراه دهد.

این گزارش در واقع رئیس پلیس جدید پایتخت را مقصر اصلی توصیف کرده و نوشت که این فرمانده جدید با کم کاری خود در انجام وظیفه اصلی به خوبی نتوانسته است پیش بینی قبلی سازمان های اطلاعاتی این کشور را برای احتمال بروز خشونت های هندوهای متعصب علیه مسلمانان را تجزیه و تحلیل کرده و برای پیشگیری از وقوع آنها اقدام شایسته و به موقع صورت دهد.

وزارت کشور هند معتقد است چنانچه پلیس برای کنترل حمله هندوهای متصب به مسلمانان به موقع عمل می کرد و اجازه نمی داد هندوها اموال مسلمانان را به آتش کشیده و آنها را بکشند، جامعه مسلمانان این کشور شاهد بروز چنین حادثه وحشتناکی علیه خود نبودند.

چون تحقیقات وزارت کشور نشان می‌دهد که هندوهای متعصب وقتی دیدند شرایط برای آنها فراهم است از شهرهای مختلف خود را به دهلی‌نو رسانده‌ و علیه مسلمانان وارد عمل شدند.

گفتنی است در حمله هندوهای متعصب به مسلمانان هند که از 23 فوریه (4 اسفند) آغاز شد حداقل 50 مسلمان کشته شدند و دست‌کم 740 ساختمان متعلق به آنها در آتش سوخت.

این در حالی بود که دولت هند در پایان خشونت‌ها فقط به فراخواندن طرفین به صلح اکتفا کرد.

این حمله وحشیانه بیش از 400 مسلمان را نیز به‌شدت زخمی کرد و انتشار تصاویری از مسلمانان زنده‌دفن‌شده باعث خشم فراوان مسلمانان در سراسر جهان شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =