فرماندار ملایر: با محتکران حوزه بهداشت سریع و قاطع برخورد شود

همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: با محتکران در هر حوزه‌ای به ویژه در شرایط کنونی با محتکران حوزه بهداشت و درمان باید سریع و قاطع برخورد شود.

قدرت الله ولدی روز شنبه در جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و هماهنگی مقابله با کرونا در شهرستان ملایر افزود: بسیاری از کسبه و اصناف ملایر که از گذشته همراه و همدل مردم بوده اند، هم اکنون نیز در چنین شرایطی به روش های مختلف به مردم یاری می رسانند.

وی با بیان اینکه به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامت شهروندان نوروز ۹۹ پذیرای مسافران و گردشگران نیستیم اظهار داشت: ستادهای اسکان این شهرستان فعالیتی ندارند و هیچ دستگاهی نباید نسبت به پذیرش مسافران نوروزی اقدام کند.

ولدی تاکید کرد: به دنبال این تصمیم، تمامی اماکن گردشگری، تاریخی و موزه‌های ملایر نیز تعطیل است و سلامت مردم در اولویت نخست است.

فرماندار ویژه ملایر با اشاره به عزم جدی ملایر در مقابله با شیوع ویروس کرونا در این شهرستان ادامه داد: با رعایت اصول بهداشتی و مواردی که پزشکان و متخصصان در کشور اعلام می‌کنند، امیدواریم که هر چه سریع‌تر این بیماری ریشه‌کن شود.

وی با اشاره به تمهیدات کشوری برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: طبق بخشنامه های کشوری از امروز /شنبه/ ساعات کار ادارات و دستگاه‌های دولتی به روال عادی برگشته که باید رعایت شود.

معاون استاندار همدان با تاکید بر اینکه تمامی بخشنامه ها و مصوبات تا ریشه‌کنی کامل این بیماری باید اجرا و استمرار داشته باشد افزود: دستورات خوبی که از سوی دادستان عمومی و انقلاب ملایر در حوزه‌های مختلف صادر شد، اثرگذار بود و در کنار آن همکاری و تعامل دستگاه‌های نظارتی نیز قابل تقدیر است.

ولدی درباره فعالیت کسبه و بازار نیز اظهار داشت: فروشگاه‌ها و دیگر مکان‌های خصوصی که در آن تردد وجود دارد و نیاز به تعطیلی ندارند، باید علاوه بر ضد عفونی محل کسب خود، برای مشتریان تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه مرخصی همه مدیران تا اطلاع ثانوی لغو شده گفت: سلامت مردم برای ما در اولویت است و به کسی اجازه نمی‌دهیم امنیت و سلامت مردم را به خطر بیندازد.

وی یادآور شد: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، در ورودی شهر ملایر کنترل‌های لازم توسط گروه کنترل و نظارت انجام می‌شود و افراد مورد راستی‌آزمایی قرار می‌گیرند.

معاون استاندار همدان گفت: همچنین در راستای حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع این بیماری، روز پنجشنبه و جمعه آخر سال نیز ممنوعیت حضور افراد در تمام آرامستان‌های ملایر اعمال خواهد شد.

ولدی ضمن تقدیر از کادر پزشکی و درمان ملایر به عنوان سربازان خط مقدم این بیماری بیان کرد: مجموعه بیمارستان‌ها و کادر درمان این شهرستان آمادگی لازم و تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با این بیماری را دارند و امیدواریم با همراهی مردم از این شرایط با موفقیت عبور کنیم.

تعداد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور تا ظهر شنبه ۱۷ اسفندماه به پنج هزار و ۸۲۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۴۵ نفر رسیده و همچنین هزار و ۶۶۹ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =