زندانی محکوم به قصاص پس از تحمل هشت سال حبس بخشیده شد

بندرعباس- ایرنا- پرونده قتل عمد زندانی محکوم به قصاص پس از تحمل هشت سال حبس به صلح و سازش ختم و زندانی بخشیده شد.

رییس شوراهای حل اختلاف هرمزگان گفت: این زندانی در آستانه میلاد باسعادت اسوه عدالت و جوانمردی، امام علی (ع)، با تلاش اعضای شورای حل اختلاف ویژه زندان مرکزی بندرعباس از مجازات رهایی یافت.

مظفر حمزه‌یی عصر شنبه در توضیح جزییات این پرونده ابرازداشت: در سال ۸۹ پرونده‌ای با موضوع قتل عمد در یکی از شعبه‌های کیفری استان مطرح و پس از طی مراحل رسیدگی منجر به صدور حکم قصاص شد.

معاون قضایی رییس کل دادگستری هرمزگان اضافه کرد: در پی صدور این حکم، اعضای شورای حل اختلاف ویژه زندان مرکزی بندرعباس بر اساس وظیفه ذاتی خود و در راستای نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش، تلاش های بی وقفه خود را آغاز کردند.

حمزه‌یی عنوان کرد: پس از برگزاری چندین نشست با حضور اولیاء دم، خوشبختانه نشست‌ها منجر به جلب رضایت برای این جوان ۳۲ ساله شد و از مجازات قصاص رها شد.

به گفته وی، با رویکرد جدید دستگاه قضایی و تاکیدهای ریاست قوه قضاییه در راستای ضرورت ارجاع پرونده‌هایی با قابلیت صلح و سازش به شوراهای حل اختلاف، این مجموعه به موفقیت‌های مهمی در این عرصه دست یافته است.

رییس کل دادگستری هرمزگان آبان ماه امسال اعلام کرد: شش هزار و ۵۸۹ فقره پرونده در این استان هرمزگان با صلح و سازش مختومه شده است.

مدیرکل زندان‌های هرمزگان نیز شهریور ماه امسال اعلام کرد: اولیای دم مقتولی برای رضای خدا و به حرمت ماه محرم از قصاص قاتل ۲۶ ساله در هرمزگان صرف نظر کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha