کودک دوماهه مشکوک به کرونا از جهرم به شیراز انتقال یافت

شیراز-ایرنا-یک کودک شیرخواره در جهرم که مشکوک به ابتلا به کرونا بود، برای نمونه‌گیری و ادامه درمان با آمبولانس به شیراز منتقل شد.

مسئول روابط عمومی اوژانس جهرم شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: صبح شنبه (۱۷اسفند ماه) یک کودک دوماهه شیرخوار  با علائم تب و نفس تنگی در بیمارستان مطهری جهرم معاینه شد. 

محمد رحمانیان افزود: با توجه به مشکوک بودن این کودک به ابتلا به کرونا، به تشخیص متخصصان این بیمارستان، کودک جهت ادامه درمان با آمبولانس به بیمارستان نمازی شیراز انتقال یافت.

طی سه روز گذشته نتیجه تست کرونای سه نفر در بیمارستان‌های جهرم مثبت اعلام شده است.

طبق اعلام رئیس دانشگته علوم پزشکی جهرم تا جمعه ۱۶ اسفند، نتیجه آزمایش ۲۲ بیمار مشکوکی که برای تشخیص به مرکز استان ارسال شده بود به دانشگاه اعلام شده که از بین آنها سه بیمار مبتلا به کرونا ثبت شد. اولین بیمار مبتلا به کرونا در جهرم مردی ۴۹ ساله اهل شهرستان قیر بود که پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شد.دومین بیمار مردی ۵۲ ساله اهل جهرم است که در بخش icu تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد؛ سومین بیمار نیز مردی   ۴۸ ساله اهل شهرستان خفر است که در بخش کرونای بیمارستان پیمانیه مراحل بهبودی را سپری می‌کند.

نمونه بیماران مشکوک به کرونا در جهرم به صورت روزانه به آزمایشگاه ارسال می‌شود و تاکنون تست آزمایش ۲۲ نفر در جهرم برای آزمایش فرستاده شده است.

یک متخصص عفونی در دانشگاه علوم پزشکی جهرم به خبرنگار ایرنا گفت: اگر از روی علائم احتمال دهیم بیمار به کرونا مبتلا شده است، بدون اینکه منتظر جواب نمونه باشیم مراحل درمان را برای او شروع می‌کنیم و تا درمان کامل این کار را ادامه می‌دهیم.

دکتر رحیم رئوفی افزود: گاهی به علت طولانی‌شدن زمان دریافت جواب نمونه‌ها، بیمار دوره درمان را به پایان رسانده و دیگر علائمی از بیماری از خود نشان نمی‌دهد.

وی بیان کرد: گاهی قبل از دریافت جواب نمونه، بیمار دوره درمان را به اتمام رسانده و آماده ترخیص از بیمارستان است.

وی درباره ناقل‌بودن یا نبودن این بیماران پس از بهبودی نیز اظهار کرد: معمولاً بعد از طی دوره درمان و از بین رفتن علائم، بیمار دیگر عامل سرایت محسوب نمی‌شود؛ اما بر اساس پروتکل‌های وزارت بهداشت از بیمار و خانواده وی خواسته می‌شود برای احتیاط مواردی را رعایت کنند.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha