زیدان: در مربی‌گری فوتبال هیچ چیز تضمینی نیست

تهران- ایرنا- «زین الدین زیدان» در نشست خبری پیش از دیدار برابر رئال بتیس با اشاره به شایعات پیوستن وی به یوونتوس گفت: پیش از این هم گفته‌ام، در رئال خوشحالم اما در حرفه ما هیچ ضمانتی برای ماندن وجود ندارد.

رئال مادرید تازه نفس از پیروزی در ال‌کلاسیکو، فردا شب (یکشنبه) با دیدار برابر رئال بتیس نبرد خود را برای کسب سه امتیاز حیاتی دیگر در مسیر فتح عنوان قهرمانی لالیگا از سر می‌گیرد.

زیدان در آستانه این نبرد در خصوص موضوعات زیادی از جمله دشواری دیدارهای پیش رو، آینده خود در سانتیاگو برنابئو و وضعیت چند بازیکن تیم اصلی رئال صحبت کرد.

وی در خصوص شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر فوتبال و لغو یا اجبار به برگزاری بازی‌ها پشت درهای بسته گفت: بازی کردن بدون حضور تماشاگر اتفاق خوبی نیست؛ به تعویق افتادن بازی ها هم همینطور؛ این اتفاق در فرانسه و ایتالیا رخ داده و اسپانیا هم می‌تواند به این سرنوشت دچار شود.

وی ادامه داد: آگاهی در مورد کرونا در حیطه دانش من نیست و افرادی اطراف ما وجود دارند که به ما می‌گویند چه کاری انجام دهیم. به آنها اعتماد داریم و به توصیه انها عمل می‌کنیم.

زیدان در خصوص دیدار مقابل بتیس گفت: می‌دانیم باید در زمینی سخت و برابر حریفی سخت به میدان برویم. آنها نتایج خوبی نگرفته‌اند اما تیم خوبی هستند. بازی فیزیکی خواهد بود اما از لحاظ فنی هم بازی خوبی به نمایش خواهیم گذاشت.

وی در مورد «ماریانو دیاز» گفت: او هم باید مانند سایر اعضای تیم آماده باشد؛ زمانی که تیم خوبی مثل رئال در اختیار دارید، کنار گذاشتن یک بازیکن کار سختی است اما مهم‌ترین موضوع این است که زماین که فراخوانده می‌شوید، خوب عمل کنید.

«مارسلو» بازیکن دیگری بود که در نشست خبری به وی اشاره شد و زیزو را مجبور به پاسخ کرد: در مورد مارسلو هم حرف‌های زیادی گفته شده است. او بازیکن مهمی برای ما است. از عملکرد او برابر بارسلونا خوشحال شدم.

زیدان در واکنش به این موضوع که «وینیسیوس جونیور» به «گرت بیل» ترجیح داده می‌شود، گفت: در رئال هیچ بازیکنی بالاتر از دیگری نیست. به آنها گفته‌ام که همگی  مهره‌های مهمی هستند اما در نهایت من تصمیم می‌گیرم و این کار سختی است. می‌دانم که بازیکنان چطور فکر می‌کنند و دوست دارند همیشه بازی کنند.

«ادن هازارد» در هفته جاری تحت عمل جراحی قرار گرفت و مرد فرانسوی در این باره اظهار داشت: بعد از جراحی با او حرف زدم. بعد از مصدومیت بسیار ناراحت بود و حالا که جراحی با موفقیت انجام شده، روحیه او بهتر شده است. امیدوارم هر چه زودتر به میادین برگردد.

شایعاتی در خصوص انتقال مرد فرانسوی به یوونتوس و تیم ملی فرانسه منتشر شده است اما زیدان با رد این شایعات گفت: فقط و فقط اینجا هستم و پیش از این هم گفتم که از بودن در رئال خوشحالم. هیچکس با من تماسی نگرفته و در این خصوص هیچ چیزی نمی‌دانم. از بیرون حرف‌های زیادی شنیده می‌شود.

وی افزود: در شغل مربیگری برای ماندن ضمانتی وجود ندارد. مهم‌ترین نکته این است که هر روز متمرکز بمانید. حمایت باشگاه را حس می‌کنم و این حمایت واضح است. همه ما در یک مسیر حرکت می‌کنیم. من امروز سرمربی رئال هستم و ممکن است فردا این موضوع تغییر کرد.

زیدان در پاسخ به این پرسش که آیا جایگاه اسطوره‌ای وی به فشارهای شغل وی اضافه می‌کند یا خیر، تصریح کرد: البته مسوولیت بیشتر است اما خوش شانسم که در رئال این مسوولیت را دارم. عشق من همیشه فوتبال بوده و همواره با آنچه بیشتر از هر چیزی دوست دارم، زندگی کرده‌ام. اینکه می‌توانم در این باشگاه فوق‌العاده باشم غرورآمیز است و از هر لحظه بودن در آن استفاده می‌کنم.

انتشار تصاویری از «ادر سارابیا» دستیار «کیک هستین» در باشگاه بارسلونا که به شکلی پرحرارت نسبت به عملکرد آبی اناری‌ها در ال‌کلاسیکو واکنش نشان می‌داد، جنجال برانگیز شد و این پرسش را مطرح کرد که آسیا در جریان بازی‌ها باید از اعضای کادر فنی فیلمبرداری شود یا خیر.

زیدان در این باره گفت: نمی‌گویم که این ایده خوب است یا بد. به اندازه کافی کار برای انجام دادن، دارم. هر شخصی سعی می‌کند به بهترین نحو کارش را انجام دهد و هر کسی کارش را به سبک خودش انجام می‌دهد. در جریان بازی‌ها نمی‌توان تنش و هیجان افراد را کنترل کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha