طرح ضربتی جمع‌آوری دستفروشان در پاکدشت آغاز شد

تهران- ایرنا- فرماندار پاکدشت از آغاز اجرای طرح ضربتی جمع‌آوری دست‌فروشان با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا در مناطق مختلف این شهرستان خبر داد.

«هادی تمهیدی» امروز شنبه در حاشیه اجرای این طرح به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی سال، عده‌ای دست‌فروشان با حضور در مناطق مختلف شهر، اقدام به پهن کردن بساط فروش کالا می‌کنند که این امر منجر به اجتماع مردم و افزایش خطر ابتلای افراد به ویروس کرونا می‌شود که به منظور پیشگیری از این امر، طرح ضربتی جمع آوری دست‌فروشان در پاکدشت آغاز شده است.

وی افزود: مقابله با شیوع ویروس کرونا، وظیفه‌ای است که نه تنها مسئولان، بلکه مردم نیز باید در آن سهیم و شریک باشند و هر فرد، سهم خود را در این رابطه ادا کند.

تمهیدی تصریح کرد: امروز تمامی ارگان‌های دولتی، خصوصی، بخشداری‌ها، دهیاران، شهرداری‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی در آماده باش کامل برای مقابله با شیوع ویروس کرونا قرار دارند و به همین نسبت از مردم نیز درخواست می‌شود تا با رعایت مسائل بهداشتی، تردد کمتر در سطح شهر، خودداری از حضور در مجامع عمومی و پرهیز از سفرهای غیرضروری، از شیوع این ویروس پیشگیری کنند.

فرماندار پاکدشت گفت: ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان پاکدشت با استفاده از ظرفیت سپاه پاسداران، بسیج، نیروی انتظامی و ارتش جمهوری اسلامی تلاش دارد تا با ضدعفونی معابر عمومی، ورودی ادارات، نهادها، بانک‌ها، مبلمان شهری و ایستگاه‌های اتوبوس از شیوع ویروس این بیماری جلوگیری کند.

تمهیدی یادآور شد: بیمارستان شهدای پاکدشت و زعیم برای مقابله با این بیماری در آماده باش کامل به سر می برند و با تجهیز وسایل لازم، افراد مشکوک به بیماری را پذیرش و نسبت به درمان آن‌ها اقدام می کنند.

وی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان پاکدشت نیز با تشکیل قرارگاه مقابله با شیوع ویروس کرونا، در حوزه تولید مواد ضدعفونی کننده و ماسک، ضدعفونی کردن معابر و مقابله با احتکار کنندگان مواد ضدعفونی کننده و ماسک فعالانه وارد میدان شده است.

فرماندار پاکدشت تأکید کرد: به همین مناسبت، تمامی بازارهای روز، باشگاه‌های ورزشی، کتابخانه‌های عمومی، کلاس‌های آموزشی درسی و هنری و نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا تا اطلاع ثانوی تعطیل است و با قاطعیت، با هر نوع تجمعی تا پایان سال برخورد می‌شود.

وی از مردم خواست در روزهای پایانی سال، از تردد در سطح شهر خودداری کرده و خادمان خود در مجموعه دستگاه‌های مختلف را در پیشگیری از شیوع این بیماری یاری رسانند.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران و در مسیر محور امام رضا(ع) واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =