کاشت ۱۰ هکتار نهال در مجموعه بام ملایر

همدان- ایرنا- همزمان با هفته منابع طبیعی ۱۰ هکتار نهال‌کاری به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر و با همکاری اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری این شهرستان در بام ملایر انجام شد.

معاون خدمات شهری شهرداری ملایر روز شنبه در این آیین گفت: کاشت نهال در ضلع غربی بام ملایر با هدف ترویج فرهنگ درختکاری، توجه به منابع‌طبیعی و نهادینه شدن توسعه فضای سبز و با شعار «درخت دوستی بنشانیم» انجام شد.

مجتبی داوری بیان کرد: کل فضای سبز ملایر ۳۲۰ هکتار است که ۱۴۰ هکتار آن به جنگل دست کاشت اختصاص دارد.

وی ادامه داد: با احتساب نهال‌کاری امروز به وسعت ۱۰ هکتار و ۴۰ هکتار جنگل دست‌کاشت جدید، کل فضای سبز این شهرستان به ۳۷۰ هکتار می‌رسد.

معاون خدمات شهری شهرداری ملایر انواع نهال‌های کاشته شده در بام ملایر را کاج، سرو نقره‌ای، زبان گنجشک و توت عنوان کرد و گفت: ماه گذشته نیز جنگل دست کاشت در کنار دریاچه کوثر به وسعت ۳۰ هکتار با مشارکت شهرداری ملایر اجرا شد.

داوری ابراز امیدواری کرد: باید فرهنگ اصیل درختکاری در بین احاد مردم، فرهنگ‌سازی و نهادینه شود و با حفظ و رسیدگی به نهال، درخت و فضای سبز، نسل‌های آینده بتوانند از ثمرات آن استفاده کنند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر نیز گفت: همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، کاشت ۹۰ هزار اصله نهال در این شهرستان آغاز شده است.

علی ده‌پهلوان اظهار داشت: این نهال‌ها از گونه‌های توت، اقاقیا، سرو، کاج، زبان گنجشک، سنجد و افرا است.

وی افزود: این نهال‌ها از هفته جاری همزمان با آغاز منابع طبیعی بین دستگاه‌های اجرایی و مردم توزیع و در نقاط مختلف شهرستان در حال کاشت است.

شعار امسال هفته منابع طبیعی نهالکاری همگانی برای ایرانی سرسبز نامگذاری شده است.

شهرستان ملایر دارای ۱۷۱ هزار اراضی ملی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =