آمریکا و روسیه: برگشت امارت اسلامی طالبان قابل قبول نیست

کابل - ایرنا - منابع خبری افغانستان اعلام کردند که آمریکا و روسیه در اعلامیه ای مشترک برگشت امارت اسلامی طالبان را در افغانستان غیرقابل قبول خواندند.

این منابع امروز شنبه به نقل از وزارت خارجه آمریکا نوشته اند که آمریکا و روسیه گفته اند: نظام امارت اسلامی طالبان از طرف جامعه جهانی به رسمیت شناخته نمی شود و مورد حمایت قرار نخواهندگرفت.

هر دو کشور در این اعلامیه، امضای توافقنامه صلح میان آمریکا و طالبان در دوحه را برای پایان جنگ در افغانستان مهم خوانده و گفته اند که این توافقنامه مسیر گفت وگوهای بین افغانستان و پایان جنگ را گشوده است.

آنها در این اعلامیه متعهد شدند که برای رسیدن به صلح پایدار موفق در افغانستان با مردم، دولت، رهبران سیاسی و جامعه مدنی این کشور همکاری کنند تا از این طریق به صلح و امنیت جهانی نیز کمک شود.

این اعلامیه در حالی صادر شده است که پیش از این مقامات سازمان سیا گفته بودند که طالبان قصد ندارد به توافق نامه صلح با آمریکا عمل کند و آنها می خواهد از این توافق نامه بعنوان یک سند استفاده کرده و علیه نیروهای افغان به جنگ ادامه دهند.

در توافق نامه صلحی که در 10 اسفند ماه در دوحه پایتخت قطر میان نماینده آمریکا و طالبان امضا شد، آمریکایی ها متعهد شدند تا طی 14 ماه آینده همه نیروهای خود و پیمان ناتو را از افغانستان خارج کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =