استاندار:ورود مسافر به چهارمحال و بختیاری ممنوع شد

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اعلام ممنوعیت ورود مسافر به این استان گفت: مسافرانی که نسبت به این تصمیم سرپیچی کنند، خودروهای آنها به پارکینگ هدایت می‌شود.

اقبال عباسی روز شنبه در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا افزود: بر اساس این مصوبه در ورودی‌های هریک از شهرستان‌های استان ایست‌های بازرسی مستقر می‌شود و به جز خودروهای هم‌استانی و خودروهایی که حامل موادغذایی و کالاهای اساسی مردم استان باشد، اجازه به ورود به مسافران و گردشگران داده نمی‌شود.

وی ادامه داد: در این ایستگاه‌های بازرسی، عمل غربالگری و بیماریابی نیز انجام می‌شود و چنانچه مسافرانی مشکوک به ویروس کرونا باشند به مدت ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند.

عباسی با تاکید بر اینکه استان چهارمحال و بختیاری شرایط میزبانی از گردشگران و مسافران را ندارد، خاطرنشان کرد: مسافران تنها می‌توانند از جاده‌های ترانزیتی استان تردد کنند اما حق ورود به شهرها و روستاهای استان را ندارند.

وی در ادامه با اشاره به آغاز فعالیت ادارات و نهادهای این استان به روال عادی، افزود: کارمندانی که بیماری با ریسک بالا دارند، جانبازان شیمیایی و مادران باردار می‌توانند دورکاری کنند.

عباسی تصریح کرد: تصمیمات که در ستاد استانی و شهرستان مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا گرفته می‌شود نباید با ستاد ملی مغایرتی داشته باشد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که کووید ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد.

این ویروس اکنون به حدود ۷۵ کشور سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۴۷ هزار نفر است که با استانهای اصفهان، خوزستان، لرستان و کهکیلویه و بویراحمد همسایه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha