استقرار پایگاه‌های سلامت در ورودی‌های مهاباد

مهاباد- ایرنا- مدیر بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت مهاباد گفت: پایگاه‌های کنترل سلامت و تست ظاهری کرونا به منظور پایش سلامت مسافران در مبادی ورودی این شهرستان مستقر شد.

قاسم امینی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، سلامت افرادی که قصد ورود به این شهرستان را دارند با استقرار این پایگاه‌ها، کنترل و پایش می‌شود.

وی بیان کرد: در این پایگاه‌ها نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر که مجهز به دستگاه تب‌سنج هستند، دمای بدن مسافران و رانندگان ورودی را اندازه‌گیری کرده و در صورت تب بالا و مشکوک بودن برای اقدامات تشخیص تخصصی آنان را به ماموران بهداشت و درمان معرفی می‌کنند.

وی با بیان اینکه مهاباد از شهرهای گردشگرپذیر شمال‌غرب کشور به شمار می‌رود، اضافه کرد: با توجه به نزدیک شدن تعطیلات نوروزی و احتمال افزایش سفرهای نوروزی یکی از راه‌های پیشگیری از شیوع این بیماری کنترل مبادی ورودی این شهر است.

«امینی»، با اشاره به اینکه تاکنون هیچ مورد مثبتی از بیماری کرونا در بین شهروندان مهابادی گزارش نشده است، اضافه کرد: مغازه‌داران و کسبه شاغل در تاناکورا و بازارچه‌های مهاباد هم برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا طی جلسه‌ای با مسوولان این شهرستان به صورت داوطلبانه مغازه‌های خود را تعطیل کردند.

مدیر بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت مهاباد با تاکید بر رعایت بهداشت فردی توسط شهروندان برای پیشگیری از این بیماری اضافه کرد: شهروندان درصورت مشاهده موارد مشکوک به این بیماری به شبکه بهداشت و درمان اطلاع‌رسانی کنند.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

طبق آخرین آمار، چهار هزار و ۷۴۷ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده و از این تعداد، ۱۲۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

در آذربایجان‌غربی نیز تاکنون نتیجه ۳۰ آزمایش در خصوص ابتلا به بیماری کرونا مثبت اعلام شده که از این افراد، یک نفر جان خود را از دست داده، ۹ نفر از بیمارستان ترخیص شده و ۲۰ نفر همچنان بستری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha