پذیرش مسافر در مراکز گردشگری مهدیشهر ممنوع شد

سمنان- ایرنا- فرماندار مهدیشهر گفت: پذیرش مسافر در تمام زائرسراها، اقامتگاه‌های بوم گردی، خانه مسافر، مهمانپذیرها، کمپ‌های گردشگری و همچنین مهمانسراهای مراکز دولتی برای مقابله با گسترش ویروس کرونا در این شهرستان تا اطلاع بعدی ممنوع شده است.

عبدالرضا میقانی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پذیرش میهمان و گردشگر در مجموعه‌های تاریخی و گردشگری و تجمع در این اماکن نیز تا اطلاع بعدی ممنوع است.

وی تاکید کرد: پذیرش مسافران غیربومی در برخی مهمانسراهای شهرستان مهدیشهر در چند روز گذشته صحت ندارد.

فرماندار مهدیشهر، با اشاره به ارسال ابلاغیه به مشاوران املاک در مهدیشهر در امتناع از اجاره خانه‌ها به مسافران غیربومی تا اطلاع بعدی بیان کرد: مردم این شهرستان خانه‌ها و سوئیت‌های شخصی را برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا به هیچ عنوان اجاره ندهند و در این مساله همکاری لازم را با مسوولان داشته باشند.

وی با اشاره به ضدعفونی شهرهای شهرستان مهدیشهر، خاطرنشان کرد: تاکنون سه مرحله محلول‌پاشی و ضدعفونی مناطق مختلف شهرهای این شهرستان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شده است.

میقانی اضافه کرد: محل دپو زباله شهری و سطل‌های زباله اماکن پرتردد روزانه محلول‌پاشی و ضدعفونی می‌شود.

فرماندار مهدیشهر یادآور شد: بسته‌های بهداشتی در بین بخش عمده‌ای از افراد تحت پوشش کمیه امداد و بهزیستی این شهرستان برای مقابله با ویروس کرونا توزیع شده است.

شهرستان مهدیشهر در فاصله ۲۰ کیلومتری مرکز استان سمنان بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط