ضدعفونی مساجد آبادان و خرمشهر توسط نیروهای جهادی

آبادان - ایرنا - مدیرتوسعه فرهنگی و هنری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ضد عفونی ۳۰۰مسجد، حسینیه و مکان مذهبی در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر توسط گروه‌های مردمی و جهادی در راستای مقابله با بیماری کرونا آغاز شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان حمید بحرینی شنبه اظهار داشت: با فراخوان انجام شده ۴۰ گروه مردمی جهادی از ۲ شهرستان آبادان و خرمشهر ضدعفونی اماکن مذهبی، مساجد و حسینیه‌ها را آغاز کردند.

وی به توزیع ۳۰ دستگاه سمپاش بین گروه‌های مردمی و جهادی به منظور ضدعفونی کردن مساجد، حسینیه‌ها و اماکن مذهبی اشاره کرد و گفت: موادضدعفونی کننده برای انجام عملیات مقابله با شیوع ویروس کرونا بین این گروه های جهادی توزیع شده است.

مدیر توسعه فرهنگی و هنری سازمان منطقه آزاد اروند، ادامه داد: در گام نخست تعدادی از مساجد و حسینیه های آبادان و خرمشهر به مدت یک هفته ضد عفونی شد و با تامین مجدد مواد ضدعفونی کننده گام دوم این طرح ادامه پیدا می کند تا تمام مساجد ، حسینیه ها و اماکن مذهبی خرمشهر و آبادان ضد عفونی شوند.

وی افزود: گروه‌های جهادی با همراهی و مشارکت پایگاه‌های مقاومت بسیج، هیات‌های مذهبی و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در شهرهای آبادان و خرمشهر تشکیل شده‌ است.

کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد.

این ویروس که با منشا چین پیدا شده یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =